Wwin liga BiH
10

Tok utakmice: Igman - Željezničar 0:0

N. M.
Igman i Željezničar danas su na Gradskom stadionu u Konjicu odigrali svoj meč 31. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine, a direktan tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice i miroljubivi remi rivala rezultatom 0:0.

90+2' - Zubanović i Fočo ulaze u igru kod Želje. Izašli su Štilić i Krpić.

90+1' - Samo dvije minute sudijske nadoknade. Bliži se kraj.

87' - Odmah se Ahmetović našao u prilici, ali blokira ga u zadnji čas Drina.

85' - Ovčina je zamijenio Galića kod gostiju, a Ahmetović Ramića kod domaćih.

84' - Al-Jaber se sada iznenada našao u šansi, ali je ona propala jer se nije odlučio na šut lijevom nogom.

79' - Štilić iz slobodnjaka šutira visoko preko gola domaćina.

77' - Boljević hvata volej, ali loše je to učinio i poslao loptu pored gola.

76' - Buturović mijenja Janketića kod domaćih.

75' - Igman napada i traži pobjedonosni gol, a Željezničar šansu vreba iz kontranapada.

70' - Denković šutira dobro iz slobodnog udarca, ali siguran je Muftić i hvata tu loptu.

69' - Zaista slabu nogometnu predstavu gledamo u nastavku meča. Ništa vrijedno pomena se ne dešava.

65' - Ćeman je uhvatio loptu nakon ubačaja iz slobodnjaka. Propala je prilika za Plave.

64' - Oremuš pravi prekršaj na ivici kaznenog prostora i dobija žuti karton. Lijepa prilika za Želju.

63' - Igman i dalje aktiviniji u drugom poluvremenu, ali ne može da stvori pravu priliku.

60' - Karić je zamijenio Mekića kod gostiju.

58' - Utakmica je nastavljena nakon dvominutnog prekida zbog bakljade navijača Plavih.

55' - Đorić je požutio jer je dugo za dres vukao Mekića, a zbog prigovora je javno opomenut i vezista Želje.

54' - Pritisak Igmana koji traži gol za vodsstvo. Izveli su Konjičani nekoliko vezanih kornera, ali nisu ugrozili gol Muftića.

48' - Muftić brani šut glavom Dupovca, koji je bio najviši u skoku nakon centaršuta iz slobodnjaka.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme utakmice.

Kraj prvog poluvremena. Rezultat je 0:0.

45' - Minut sudijske nadoknade. Prethodno je poništen regularan gol Krpića zbog ofsajda, iako Boljević nije bio u nedozvoljenoj poziciji.

Navodni ofsajd Boljevića kod poništenog gola Krpića (Foto: Screenshot)

45' - Finiš je jako sadržajnog prvog poluvremena, ali golove nismo vidjeli.

40' - Opasno je bilo za Želju nakon šuta Mešinovića. Galić je zamalo postigao autogol. Pogodio je stativu sopstvenog gola.

35' - Sada šansa za Igman. Ramić centrira s lijeve strane, ali za dlaku je na drugoj stativi na tu loptu zakasnio Mešinović.

33' - Ponovo se trese okvir gola Igmana! Boljević je šutirao iskosa s lijeve strane i pogodio stativu!

33' - Najbolja šansa za Željezničar dosad! Boljević je centrirao, a Krpić glavom pogađa prečku gola domaćina!

30' - Na terenu se ne dešava apsolutno ništa uzbudljivo nakon poništenog gola Igmana. Nemoćno izgleda Željezničar danas.

30' - Navijači Željezničara su okupirali obje tribine Gradskog stadiona u Konjicu i prave spektakl.

22' - Denković je postigao golčinu iz slobodnjaka s 20 metara, ali je sudija Jelić poništio pogodak i razljutio domaće! Čini se da je to učinio jer se Dupovac kretao ispred živog zida Plavih.

20' - Katastrofalno je sada pogriješio Krpić pred svojim golom i prodao jednu loptu za Hebibovića. Kapiten Igmana šalje rezantan centaršut pred gol Plavih, ali Ramić nije uspio skrenuti loptu u mrežu!

18' - Krpić je zaradio žuti karton zbog potpuno bespotrebnog starta nad Oremušom i propustit će naredno kolo.

13' - Ramić trese mrežu Željezničara, ali je gol poništen zbog očigledne ofsajd pozicije u kojoj se napadač nalazio.

12' - Ponovo je sjajno s distance šutirao Janketić, a ovaj put je lopta otišla pored stative.

11' - Velika šansa za Igman! Janketić je raspalio po lopti s 20 metara, Muftić odbranio, a potom ona pogađa prečku i pada ispred gol-crte! Ostaje 0:0.

10' - Izveo je Željo prvi korner, ali nije bilo opasnosti po Igman nakon ubačaja Boljevića.

3' - Hebibovićev šut je izblokiran i lopta je jedva stigla do Muftića, koji je lagano hvata.

2' - Imao je Željo priliku za jako opasan kontranapad, ali upropastio je sve groznim dodavanjem Boljević. Iako je bio usamljen na 30 metara od gola, loptu je poslao pravo u noge defanzivcima Igmana.

1' - Počela je utakmica.

15:30 - Početak utakmice kasni. Igrači tek sada izlaze na teren.

15:25 - Očekuje se da Željezničar danas u Konjicu ima i veliku podršku svojih navijača, pošto je njih nekoliko stotina doputovati na ovo gostovanje.

15:20 - Glavni sudija utakmice bit će Širokobriježanin Frano Jelić, kojem će pomagati Senad Ibrišimbegović iz Travnika i Mirza Demir iz Kaknja. Četvrti arbitar je Tuzlak Elvedin Topuzović.

15:15 - Željezničar je podigao svoju formu dolaskom na klupu iskusnog Đurbuzovića pa u posljednja tri meča ima tri pobjede, dok je Igman samo jednom slavio u posljednjih pet svojih susreta.

Što se međusobnog omjera tiče, u posljednjih pet okršaja Igmana i Želje vidjeli smo po dvije pobjede oba tima i jedan remi.

15:10 - Utakmica veću važnost nosi za domaći Igman, koji i dalje nije izborio opstanak u elitnom rangu bh. nogometa, dok je to Željo učinio pobjedom nad Tuzla Cityjem.

Tri kola prije kraja Igman je desetoplasirani na tabeli sa 32 boda, pet više od Tuzla Cityja koji je u zoni ispadanja. Željo je na sedmom mjestu sa 36 bodova.

15:05 - Treneri Adnan Elezović i Hajrudin Dino Đurbuzović su odabrali sastave timova za okršaj na Gradskom stadionu u Konjicu, a oni izgledaju ovako:

Igman: Ćeman, Oremuš, Dupovac, Bajrić, Čubrilo, Đorić, A. Hebibović, Denković, Janketić, Mešinović, Ramić.

Na klupi su ostali Hamzić, Velić, Drljević, Ahmetović, Brekalo, K. Hebibović, Beća, Mešić, Buturović i Džanković.

Željezničar: Muftić, Galić, Cavnić, Drina, Radinović, Mekić, Štilić, Al-Jaber, Hiroš, Boljević, Krpić.

U odnosu na prethodni meč Đurbuzović je napravio nekoliko promjena, nova lica u startnih 11 su Drina, Radinović i Štilić, a zanimljivo je da Amoaha, standardnog člana udarne postave, danas nema ni na klupi. To bi mogao biti nagovještaj njegovog odlaska budući da nogometašu iz Gane s krajem sezone ističe i ugovor.

Na klupi su ostali Dujmović, Fočo, Haračić, Zubanović, Drljo, Šemdin, Karić, Selimović, Pavić, Mahmić i Ovčina.

15:00 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na direktan tekstualni prijenos utakmice 31. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine između Igmana i Željezničara.