Uticajni američki politički analitičar, Paul Craig Roberts, objavio je novi tekst u kojem sagledava elemente terorističkog napada u Parizu koji bi mogli ukazivati da je reč o operaciji tipa „false flag“, odnosno, akciji specijalnih tajnih službi, a ne terorista tkz. Islamske države kako se to promoviše u javnosti. U petak 13. novembra, u 19 časova, nismo imali puno informacija o terorističkom napadu, osim informacije da je Pariz blokiran, baš kao i u slučaju Bostona, odnosno, masakra na bostonskom maratonu koji takođe važi za “false flag” operaciju, stoji u tekstu. Roberts tvrdi da migranti i izbjeglice nemaju nikakav motiv ili korist od toga da učine sebe nedobrodošlim u bilo kojoj zemlji na svijetu, ali ističe da vladajuće elite imaju.
Kao moguće motive Roberts navodi to što desničarske struje zbog priliva migranata jačaju u cijeloj Evropi, pa tako i u Francuskoj u kojoj najveću podršku uživa Marin Le Pen i njena stranka „Nacionalni front“. Poenta je u tome što aktuelni establišment želi razlog da zatvori svoje granice, spriječi dalji priliv migranata i tako sačuva svoje pozicije. Sasvim je moguće da su se predstavnici vladajuće elite u Francuskoj odlučili na takav korak “false flag” operacije, objašnjava američki analitičar. Neki ljudi su toliko glupi i naivni da misle da vlade neće pucati na svoj narod i svoje građane, a to je viđeno već toliko mnogo puta, piše Roberts.
Italijanski predsjednik je otvoreno govorio o operaciji Gladio (Operation Gladio), navodi Roberts kao jedan od primjera i kaže da su sve informacije o toj “false flag” operaciji čak dostupne javno na Internetu. Operacija Gladio je “false flag” operacija u kojoj su italijanske obavještajne službe u saradnji sa CIA bombardovali nedužne građane, a okrivili za isto evropske komuniste iz ere poslije Drugog svjetskog rata. Cilj im je bio da spriječe pobjedu komunista na predstojećim izborima. Uzimajući u obzir cijelu historiju takvih tajnih operacija kod zapadnih zemalja, ne bi me čudilo da je Pariz još jedan takav slučaj, zaključuje Roberts na kraju svog teksta.
Prikaži sve komentare (161)