2. Bundesliga
7

Nikola Vasilj se sa St. Paulijem nakon 13 godina vratio u Bundesligu, Haris Tabaković najbolji strijelac lige

E. K.
Nogometaši St. Paulija su u 33. kolu 2. Bundeslige pobijedili Osnabrück rezultatom 3:1 i tako se zvanično nakon 13 godina vratili u Bundesligu.

Naš reprezentativni golman Nikola Vasilj je na terenu proveo svih 90 minuta te pomogao svom timu da dođe do ubjedljive pobjede i plasmana u viši rang takmičenja.

Dva gola za domaće je postigao Oladapo Afolayan dok se još u listu strijelaca upisao i Marcel Hartel, a konačan rezultat susreta je postavio Lars Kehl u prvoj minuti sudijske nadoknade s jedanaest metara.

St. Pauli je posljednji put u Bundesligi igrao u sezoni 2010/2011 kada su napustili društvo najboljih da bi se sada vratili u viši rang.

Pored njih, u Bundesligu se plasirao i Holstein Kiel i to po prvi put u historiji dok će Fortuna iz Dusseldorfa u baraž sa 16. ekipom iz višeg ranga.

Iz lige su ispali Hansa Rostock i pomenuti Osnabrück, a Wehen će u kvalifikacije za opstanak u 2. Bundesligi.

Naš reprezentativac Haris Tabaković je sezonu okončao kao najbolji strijelac lige sa 22 postignuta pogotka.