31

Tok utakmice: Bayern - Real 2:2

D. P.
Sastaju se timovi s 20 titule prvaka Evrope (Foto: EPA-EFE)
Apsolutni klasik evropskog nogometa od 21 sat u polufinalu Lige prvaka igraju Bayern Minhen i Real Madrid, a duel u direktnom tekstualnom prijenosu možete pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice, putnika u finale saznat ćemo u Madridu (2:2)

90' - Samo tri minute nadoknade.

86' - Gnabry je loše završio vrlo dobar solo prodor po desnoj strani. Ipak, šut je otišao daleko od gola Reala.

84' - Vinicius siguran s bijele tačke! Real je poravnao i ponovo ima pozitivan rezultat.

82' - Penal za Real! Rodrygo je prošao Kima, Korejanac ga ruši i to je penal.

79' - Velika šansa za Real i ponovo Neuer. Golman Bayerna je odbranio situaciju jedan na jedan s Viniciusom.

78' - Mnogo borbe u ovim trenucima na sredini terena. Kako se bližimo završnici, nema nekog srljanja ni sa jedne ni sa druge strane.

74' - Vinicius fauliran u opasnoj zoni, može biti prilika za Real.

71' - Ponovo Dier u šansi nakon kornera, ali brani Lunin.

67' - Dier u velikoj prilici. Njegov udarac glavom nakon kornera brani Lunin.

66' - Nova sjajna šansa za Bayern. U posljednji moment Rudiger je izblokirao Kanea.

64' - Grub start Kroosa nad Kaneom i dobio je žuti karton.

60' - Kane je pao nakon kontakta s Rudigerom, ali ovoga puta nije bilo penala i čini se da je dobru odluku donio francuski sudija.

57' - GOOOL! Bayern preokreće nakon samo četiri minute. Kane je pogodio iz penala.

56' - Penal za Bayern! Oboren je Musiala nakon prodora u kaznenom prostoru gostiju.

53' - GOL! Fantastičan prodor i golčina Sanea. Bivši igrač Cityja je prošao po desnoj strani, a onda se namjestio na lijevu nogu i zakucao loptu u mrežu gostiju.

51' - Fantastična prilika za Real! Kroos je šutirao iz prve nakon što mu je Bellingham odložio loptu, ali još ljepše brani Neuer.

50' - Nema uzbuđenja na otvaranju drugog dijela.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Tuchel je odmah reagovao i umjesto Goretzke, u igri je Guerreiro.

Poluvrijeme je završeno, Real Madrid ima minimalno vodstvo (1:0)

45' - Rodrygo iz slobodnog udarca pogađa Kanea u živom zidu.

43' - Mazraoui je prvi kartoniran igrač, srušio je Bellinghama na liniji šesnaesterca.

42' - Kane zamalo pogodio iz slobodnjaka! Gađao je silovito s dvadesetak metara, ali pored gola Reala.

39' - Pokušao je Goretzka nakon kornera, ali mu je dosuđen faul u napadu.

34' - Nema prilika nakon vodećeg gola Reala.

29' - Real je sada u potpunosti prepustio loptu Bayernu i odlično brani rezultat. Goretzka je pokušao iz odlične pozicije, ali je njegov udarac izblokiran.

24' - GOL! Real vodi iz prve akcije na utakmici, nakon sjajne asistencije Kroosa pogodio je Vinicius.

23' - Real konačno "dolazi sebi" i oslobodio se pritiska Bayerna. Ono što je najvažnije za Madriđane, jeste da nemaju rezultatski deficit nakon loših 20 minuta igre.

21' - Prvi kakav-takav šut Reala na utakmici uputio je Vinicius nakon uigrane akcije iz kornera, ali lopta odlazi daleko od gola Bayerna.

15' - Musiala s dvadesetak metara šutira, ali daleko od gola.

12' - Musiala sada s vrha šesnaesterca šutira, ali prek ogola gostiju. Kakva dominacija Bayerna.

9' - Kane s centra! Kao što je već ranije ove sezone postigao gol u Bundesligi, najbolji strijelac Bayerna ponovo šutira s centra, ali sada tik iznad prečke.

7' - Nova šansa za Sanea, sada je otišao previše iskosa s lijeve strane i šutirao preko gola Reala.

6' - Kane u šansi, ponovo Lunin brani. Bayern znatno bolji na početku utakmice.

5' - Bayern opasniji na početku, nakon velike šanse u prvoj minuti, sada su i izveli dva kornera.

1' - Kakva šansa za Bayern u prvoj minuti. Sane je na asistenciju Kanea izašao sam pred gostujućeg golmana, ali Lunin spašava Real.

1' - Počeo je duel u Minhenu.

20:55 - Igrači izlaze na teren. Spektakl će uskoro početi, a za to vrijeme navijači Bayerna priredili su fenomenalnu koreografiju u čast legende kluba Franza Beckenbauera, koji nas je nedavno napustio.

20:50 - Sudije današnjeg meča dolaze iz Francuske, uz blagu pomoć Švicaraca. Clement Turpin je glavni arbitar, a pomagat će mu Nicolas Dangos i Benjamin Pages, dok je četvrti sudija Švicarac Sandro Scharer. Za VAR su zaduženi Jerome Brisard i Willy Delajod.

20:41 - Pobjednik dvomeča između Bayerna i Reala će u finalu 1. juna na Wembleyju igrati protiv boljeg iz duela Borussije Dortmund i Paris Saint-Germaina. Prvi duel Dortmunda i PSG-a igra se sutra u istom terminu.

20:34 - Iako oba tima imaju i više povrijeđenih igrača, od onih značajnijih, koji bi sigurno dobili i priliku večeras, neće biti De Ligta i Comana s jedne te Carvajala i Alabe s druge strane.

20:30 - Ono što je interesantno, kad god su se ova dva tima sastala u nokaut-fazi Lige prvaka, ekipa koja prođe u dalju fazu je na kraju i osvojila takmičenje. Ako se ova igra sudbine nastavi, bolji iz večerašnjeg polufinala osvojit će i titulu prvaka Evrope za 2024. godinu.

20:30 - Poznati su sastavi za večerašnji duel, a trener domaćeg tima Thomas Tuchel izabrao je iznenađujuće ofanzivan sastav.

Bayern: Neuer, Mazraoui, Kim, Dier, Kimmich, Laimer, Goretzka, Musiala, Muller, Sane i Kane.

Real Madrid: Lunin, Vazquez, Nacho, Rudiger, Mendy, Tchouameni, Kroos, Valverde, Bellingham, Rodrygo i Vinicius.

20:30 - S jedne strane šest titula evropskog prvaka, a s druge čak 14. Teško je da možemo pronaći neku veću utakmicu evropskog nogometa, a ujedno su ovo i dva tima koja su najviše puta igrala polufinala Lige prvaka pa tako opširnija najava i predstavljanje klasika nije potrebna.

20:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos evropskog nogometnog klasika između Bayerna i Real Madrida koji se s početkom u 21 sat igra u Minhenu. Riječ je o prvoj utakmici polufinala Lige prvaka.