0

Pobjede Bayerna i Borussije, promašen penal Salihovića

Bayern je kao gost s 2-0 slavio kod fenjeraša Braunschweiga, kojem je sada borba za opstanak u ligi značajno otežana.
Mario Mandžukić (Foto: EPA)

Domaćin se dobro držao do 75. minute utakmice kada je bavarski sastav konačno probio njegovu odbranu. Gol je dao Peruanac Claudio Pizarro, kojem je za pogodak asistirao Mario Götze.

Mario Mandžukić je dvije minute prije nego što je Bayern poveo ušao s klupe za rezervne igrače, a gol za 2:0 je dao 13 minuta kasnije. Rezervni golman Bayerna je ispucao loptu, hrvatski reprezentativac je stigao i onda vješto matirao iranskog golmana Daniela Davarija.

Mandžukić se pogotkom poravnao na vrhu bundesligaške liste strijelca s Robertom Lewandowskim, koji je na početku susreta Borussije Dortmund i Mainza doveo svoju ekipu u vodstvo 2-0. Borussia je do kraja susreta imala jedanaesterac, koji je izveo Marco Reus i u konačnici slavila s 4-2, a preostala tri pogotka za domaćina postigli su Miloš Jojić, Lukasz Piczczek i spomenuti Reus. Poraz gostiju ublažio je Japanac Shinji Okazaki sa dva pogotka.

Werder - Hoffenheim (Foto: EPA)

Pomalo iznenađujuću pobjedu upisao je Freiburg, koji je pred svojim navijačima s 4-2 bio bolji od Borussije Mönchengladbach. Gosti su poveli preko Patricka Herrmanna u 10. minuti, a isti je rezultat stajao na semaforu do 51. minute. Tada su domaćini u razmaku od 35 minuta postigli četiri pogotka, a redom su golove davali Admir Mehmedi, Oliver Song, Vladimir Darida i još jednom Mehmedi. Poraz gostiju ublažio je Havard Nordtveit minutu prije kraja susreta.

U utakmici Werdera iz Bremena i Hoffenheima našeg reprezentativca Sejada Salihovića pobjedu su odnijeli domaćini, a Sejo je promašio penal za svoj tim u 86. minuti. Dodajmo i to da je bh. reprezentativac u ovom meču nosio kapitensku traku.

Bundesliga, 31. kolo:

Borussia Dortmund – Mainz 4-2 (Jojić 6, Lewandowski 18, Piszczek 56, Reus 79-11m / Okazaki 14, 53) Werder Bremen – Hoffenheim 3-1 (Bargfrede 18, Garcia 78, Petersen 90+2 / Volland 3) Freiburg – Borussia Mönchengladbach 4-2 (Mehmedi 51, 87, Sorg 71, Darida 72 / Herrmann 10, Nordtveit 89) Augsburg – Hertha 0-0 Braunschweig – Bayern München 0-2 (Pizarro 75, Mandžukić 86) HSV – Wolfsburg (kasnije)

1. Bayern München 31 26 3 2 84-20 +64 81
  2. Borussia Dortmund 31 20 4 7 71-34 +37 64
  3. Schalke 04 30 17 7 6 56-38 +18 58
  4. Bayer Leverkusen 30 16 3 11 50-37 +13 51
  5. Wolfsburg 30 15 5 10 53-45 +8 50
  6. Borussia Mönchengladbach 31 14 7 10 54-39 +15 49
  7. Mainz 05 31 14 5 12 46-49 -3 47
  8. Augsburg 31 12 7 12 41-45 -4 43