0

FOTO / Manchester City pobijedio Arsenal, Džeki šest minuta igre

Sarajevo-x.com
(Foto: AFP)
Na stadionu Etihad danas je odigran derbi kola u Premiershipu u kojem su snage odmjerili Manchester City i Arsenal. Građani su pobijedili rezultatom 1:0 te na taj način ponovo zauzeli prvo mjesto na tabeli.

Prvu šansu na utakmici vidjeli smo u šestoj minuti kada je šut prema golu uputio Samir Nasri. Međutim, golman Arsenala bio je na mjestu.

Tri minute kasnije i napadač Građana Kun Aguero uputio je udarac, međutim lopta je završila iznad gola.

U 17. minuti napadač Arsenala Gervinho šutirao je prema golu Cityja, no Hart je bez problema odbranio.

I u narednom periodu utakmice Arsenal je preko Ramseya i Van Persieja imao dvije šanse, međutim golova nije bilo. I gosti i domaćini imali su svoje šanse u prvom poluvremenu, ali golmani su bili na visini zadatka.

U 53. minuti Građani su došli u vodstvo golom Španca Davida Silve. Balotelli je šutirao s lijeve strane, a odbranjenu loptu Silva je poslao u gol Arsenala.

Veliku šansu preko Aguera City je imao u 62. minuti, ali Argentinac nije bio precizan. U 65. minuti Zabaleta je šutirao prema golu, međutim pogodio je stativu.

Aguero je ponovo imao šansu u 80. minuti, međutim golman Arsenala Szczesny odbranio je još jednom udarac Argentinca.

U 86. minuti ušao je napadač reprezentacije BiH Edin Džeko, zamijenivši Francuza Samira Nasrija.

U posljednjih nekoliko minuta susreta Arsenal je bio dominantnija ekipa na terenu. Igrači Citya povukli su se na svoj dio terena i čuvali rezultat. Iako su imali nekoliko prilika, sreća danas nije bila na strani Arsenala.

Premiership, 16. kolo:

Manchester City – Arsenal 1-0 (Silva 53) Tottenham – Sunderland 1-0 (Pavličenko 61) Aston Villa – Liverpool 0-2 (Bellamy 11, Škrtel 15)

Queens Park Rangers - Manchester United 0-2 (Rooney 2, Carrick 56)

1. Manchester City 16 13 2 1 50-15 +35 41
  2. Manchester United 16 12 3 1 37-14 +23 39
  3. Tottenham 15 11 1 3 31-18 +13 34
  4. Chelsea 16 10 2 4 34-19 +15 32
  5. Arsenal 16 9 2 5 31-24 +7 29
  6. Liverpool 16 8 5 3 20-13 +7 29
  7. Newcastle 16 7 6 3 21-19 +2 27