Košarka
0

Hrvatska poražena od Gruzije, Španija tijesno protiv Njemačke

Reprezentacija Hrvatske pomalo je iznenađujuće u petom kolu Eurobasketa u Zagrebu poražena od selekcije Gruzije rezultatom 71:58.

Prvo poluvrijeme proteklo je u ujednačenoj igri, prilikom čega je prva četvrtina tijesno pripala Gruzijcima, a druga domaćinima koji su sa tri koša viška dočekali poluvrijeme.

Gruzija je u nastavku bila mnogo bolji rival. Treća dionica gostujućim košarkašima pripala je rezultatom 22:16, dok je u posljednjoj Gruzija bila mnogo bolja ostvarivši na kraju trijumf s 13 poena razlike.

Zanimljiv meč odigrale su i reprezentacije Njemačke i Španije. Španci su posljednju četvrtinu dočekali sa ugodnih plus dvanaest, ali su zamalo od gotovog napravili veresiju. Ipak, u neizvjesnom finišu su pobijedili sa pola koša razlike, 77:76.