Košarka
12

Turska na korak od drugog kruga, Grčka rutinski protiv Gruzije

Košarkaška reprezentacija Grčke nastavila je pobjedonosni niz na Eurobasketu, a nakon Makedonije i Hrvatske, Grci su večeras porazili i Gruziju rezultatom 79:68.

Fantastično prvo poluvrijeme Grci su okončali sa 50 poena uz svega 22 primljena koša. Od toga je Gruzija u drugoj četvrtini postigla svega sedam poena.

U trećoj četvrtini Gruzijci su bili mnogo bolji, ali im to do kraja nije donijelo ništa osim časnog poraza.

Na korak od plasmana u drugi krug došla je i selekcija Turske porazivši Njemačku rezultatom 80:75. Fenomenalnu prvu četvrtinu Turci su okončali sa dvadeset poena prednosti. Do poluvremena su Turci podbacili postigavši svega deset poena, ali im je to bilo dovoljno za ubjedljivo vodstvo na poluvremenu.

Njemačka je u posljednjoj četvrtini ubacila u šestu brzinu, ali do preokreta ipak nije uspjela doći.