... Željezničar je kao novi prvoligaš, očekivano ulogu favorita prepustio Sarajevu, a tim s Koševa je od prve minute opravdao tu ulogu. Sarajevo je od samog početka držalo inicijativu na terenu, a ona je krunisana u 25. minuti pogotkom Dobrivoja Živkova. S tim se rezultatom otišlo na odmor i gotovo da niko od prisutnih gledalaca nije ni mogao slutiti da će do kraja susreta vidjeti još 6 golova. Nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu, Sarajevo povećava prednost. Nepažnju odbrane Željezničara iskoristio je Nerćes Novo i poentirao. U 70. minuti Živkov po drugi put pogađa mrežu Vrebca za visokih 3:0. Potom je uslijedilo najuzbudljivijih devet minuta na susretu, budući da su od 78. do 87. minute fudbaleri oba tima postigli još četiri gola.