Rukomet
6

SP u rukometu: Francuske rezerve bolje od Poljske, Makedonija i Island remizirali

Nastavljeno je posljednje kolo u grupama A i B. Francuska je savladala Poljsku, dok su Makedonija i Island remizirali.

U grupi A Francuska je u rezervnom sastavu savladal aPoljsku s minimalnih 26:25.

U prvom poluvremenu ekipe su se konstantno smjenjivale u vodstvu, te se na odmor otišlo pri rezultatu 13:13.

Na početku drugog poluvremena Francuzi su napravili seriju 5:0 i poveli sa 18:13, no do kraja meča Poljaci su uspjeli ublažiti poraz.

Nyokas je sa 7 golova predvodio Francusku, dok su Krajewski i T. Gebala dali po 5 golova za Poljsku.

U grupi B direktan dvoboj za treće mjesto igrali su Makedonija i Island, a susret je završen rezultatom 27:27.

Island je na poluvremenu vodio sa 15:13, no Makedonija je u drugom poluvremenu odličnom odbranom preokrenula rezultat, no u posljednjoj minuti pri vodstvu Makedonaca rezultatom 27:26 Karason je pogodio za konačnih 27:27.

Najbolji strijelci obje ekipe su dali po 7 golova. Lazarov za Makedoniju i Karason za Island.

Ovim rezultatom Makedonija je osvojila treće mjesto, a Island četvrto. Najviše razočarani ovim ishodom su rukometaši Tunisa koji su danas savladali Angolu i za prolazak dalje im je trebala pobjeda Makedonije.