Rukomet
5

SP u rukometu: Preokret Rusije protiv Brazila, Tunis savladao Angolu i čeka pomoć Makedonije

Tunis je rutinski odradio posao protiv Angole (Foto: EPA)
Utakmicama u grupama A i B počelo je posljednje, peto kolo Svjetskog rukometnog prvenstva u Francuskoj.

U grupi A Rusija i Brazil su odigrali veoma zanimljiv susret, a na kraju je slavila Rusija rezultatom 28:24.

U prvom poluvremenu Brazil je bio mnogo bolja ekipa, konstantno je održavao prednost od dva gola razlike, a u 28. minuti je došao i do plus tri (15:12). No, Rusija je u posljednje dvije minute susreta iskoristila igrača više i došla na minus jedan (15:14).

Početkom drugog poluvremena Rusija je došla do preokreta, a prvi put je povela u 34. minuti (17:16). Brazil je ubrzo posljednji put poveo (19:18) i to je bilo sve od južnoameričke ekipe. Do kraja susreta Rusi su konstantno povećavali prednost, a maksimalnih četiri razlike imali su tri minute prije kraja meča (27:23).

Rusiju su predvodili Kovaljev i Šelmenko sa po pet golova, dok je za Brazil Langaro dao šest golova.

U grupi B Tunis je pobjedom nad otpisanom Angolom rezultatom 43:34 ostao u utrci za prolazak dalje.

Tunižani su rutinski odradili meč i već na poluvremenu su imali plus sedam (23:16), a do kraja susreta su održavali prednost i slavili s maksimalnih devet poena razlike.

Bannour je sa 10 golova bio najbolji u redovima Tunisa, dok je na drugoj strani Teca postigao isto toliko golova.

Tunis se za četvrto mjesto u grupi bori s Islandom te mu za prolaz u osminu finala treba poraz Islanda od Makedonije danas od 17:45 sati.