Rukomet
3

SP u rukometu: Španija savladala Island, Norveška upisala trijumf protiv Poljske

(Foto: EPA)
Pobjedama Norveške nad Poljskom, odnosno Španije nad Islandom okončano je 1. kolo Svjetskog rukometnog prvenstva u grupama A i B.

Norveška je u 1. kolu grupe A pobijedila Poljsku rezultatom 22.20. Utakmica je bila jako tvrda i ujednačena, interesantno je da su gledaoci u posljednjih 10 minuta meča vidjeli samo dva gola, a oba su postigli Norvežani čime su stigli do pobjede od dva gola razlike.

U ovoj grupi Francuska je ranije savladala Brazil, dok je Rusija pobijedila Japan.

Poljska: Malcher (17 odbrana), Morawski, Dacko 2, Lyzwa, Jachlewski, Krajewski 1, Niewrzawa, Walczak, Moryto, Daszek 7, Maciej Gebala, Przybylski 2, Paczkowski, Gierak 2, Tomasz Gebala 6, Charapkowski.

Norveška: Christiansen (5 odbrana), Bergerud (5 odbrana), Sagosen 3, Hykkerud, Myrhol 2, Tonnesen 2, Jondal 1, Bjornsen 5, Lindboe, Gullerud, Rod, O'Sullivan, Tangen 2, Johannessen 1, Hansen 6.

Španija je u 1. kolu grupe B slavila protiv Islanda koji je bio u prednosti nakon prvih pola sata igre. Islandađni su vodili 12:10 na poluvremenu, ali su Španci u prvih 15 minuta drugog dijela stigli na "+4" gola razlike (19:15). Španci su do kraja meča dodatno povećali prednost i na kraju slavili rezultatom 27:21.

U grupi B Slovenija je ranije pobijedila Angolu, a Makedonija je bila bolja od Tunisa.

Španija: Perez de Vargas (11 odbrana), Corrales, Gurbindo 1, Fernandez, Rivera 3, Tomas 1, Dujshebaev, Sarmiento 3, Aguinagalde 3, Canelles 4, Morros, Guardiola 3, Goni 3, Balaguer 4, Costoya, Figueras 2.

Island: Gustavsson (13 odbrana), Edvardsson, Kristjansson, Karason 3, Hallgrimsson 1, Atlason 2, Sigurdsson 5, Gudmundsson 3, Gunnarsson 1, Arnarsson 4, Elisson, Jonsson, Helgason, Magnusson, Smarason 1.