Rukomet
0

SP u rukometu: Francuska pobijedila Rusiju, Island bolji od Angole

Piše: Edin Isanović
U okviru 4. kola grupe A Svjetskog prvenstva u rukometu Francuska je pobijedila Rusiju rezultatom 35:24, dok je u grupi B Island bio bolji od Angole 33:19.

Francuzi, koji su domaćini prvenstva, bolje su otvorili okršaj sa Rusima. Poveli su rezultatom 3:1, a dva gola postigao je Dipanda. Nekoliko minuta kasnije semafor je pokazivao 5:3. Trikolori su konstantno držali prednost. Prvi dio okončan je vodstvom Francuza 16:11.

I u nastavku su Trikolori držali stečeno vodstvo, a posebno je bio raspoložen Dipanda. Do 40. minute igre postigao je osam pogodaka. U tim trenucima domaćini prvenstva vodili su 22:17. Francuska je u drugom poluvremenu igralo još bolje, a na kraju su pobijedili sa 35:24. Iz četiri utakmice Trikolori imaju isto toliko pobjeda.

U grupi B Island je od prvog minuta dao do znanja Angoli da je favorit. Sigurdsson je postigao četiri gola u prvih deset minuta, a Island je vodio 7:4. U 18. minuti bilo je 11:6. Do kraja prvog poluvremena Islanđani su povećali prednost. Na odmor se otišlo kod rezultata 16:8. Islanđani su dominirali parketom i u drugom dijelu. Bilo je samo pitanje kojim rezultatom će slaviti. Krajnji rezultat glasio je 33:19.

Grupa A - 4. kolo Norveška - Brazil 39:26 (18:13) Poljska - Japan 26:25 (9:11) Rusija - Francuska 24:35 (11:16)

1. Francuska 4 4 0 0 128:87 8
  2. Norveška 4 3 0 1 117:101 6
  3. Rusija 4 2 0 2 111:112 4
  4. Brazil 4 2 0 2 97:118 4
  5. Poljska 4 1 0 3 90:99 2
  6. Japan 4 0 0 4 97:123 0

Grupa B - 4. kolo Slovenija - Tunis 28:28 (15:13) Angola - Island 19:33 (8:16)

1. Slovenija 4 3 1 0 125:100 7