Rukometna Liga prvaka
0

Bosna BH Gas savladala Kielce

Piše: Edin Isanović
U okviru 9. kola rukometne Lige prvaka sarajevska Bosna je u Zetri savladala poljski Kielece 25-21. Ovo je "studentima“ druga pobjeda u grupnoj fazi evropske klupske elite. Prvo poluvrijeme ponudilo je interesantan rukomet. Ipak, gosti su većim dijelom bili u vodstvu, pa su na odmor otišli sa jednim golom prednosti 10-9.

U nastavku su izabranici Irfana Smajlagića zaigrali mnogo bolje i angažovanije. Brzo su došli do vodstava. Svakako treba istaći da je golman Nebojša Grahovac bio izvanredan. Utakmicu je završio sa 19 odbrana.

Polovinom drugog dijela domaći su otišli na tri gola razlike, bilo je 19-16. U nastavku utakmice prednost se povećavala, a u jednom trenutku bilo je 25-19.

No, Poljaci u posljednjim minutama meča postižu dva pogotka i postavljaju konačnih 25-21. Najefikasniji u redovima bordo tima bio je Petar Kapisoda sa 5 pogodaka. Po četiri su postigli Banić, Međić i Arnaudovski. Sarajevski tim u posljednjem kolu gostuje njemačkom Rhein Neckar Lowenu.

Plasman u narednu fazu obezbijedili bi u slučaju pobjede i poklapanja ostalih rezultata, što se, ipak, čini nerealnim.