Liga prvaka u rukometu
0

FOTO / Bosna remizirala sa Gorenjem

Sarajevo-x.com/FENA
U prepunoj Olimpijskoj dvorani Zetra rukometaši Bosne BH Gasa odigrali su neriješeno 31:31 u utakmici protiv slovenskog Gorenja u nastavku takmičenja u Ligi prvaka.

Izabranici Irfana Smajlagića na zasluženi odmor nakon prvog poluvremena otišli su sa dva gola razlike, odnosno 17:15 i do samog kraja igre bilo je neizvjesno.

'Studenti' su vodili do posljednjih nekoliko minuta utakmice kada je došlo do pada. Gostima iz Slovenije su pomogle i neke sudijske odluke koje su išle na štetu Bosne.

Bosna na kraju može biti zadovoljna jer je u posljednjim sekundama meča golman Grahovac odbranio fantastičan šut, te je ostalo 31:31.

Nejboša Grahovac, koji je sa čak 18 odbrana, uz Damira Doborca, strijelca devet golova, bio je najbolji Bosnin pojedinac.

Pored Doborca, kod domaćina najefikasniji su bili Tarik Međić i Risto Arnaudovski, dok je goste predvodio Ćupić, svi sa po šest golova.

Ovim rezultatom teško da se Bosna može plasirati u narednu fazu Lige prvaka.

Uzrok toga što nisu došli do povoljnijeg rezultata možda leži i u nešto slabijoj partiji krila.

U 8. kolu rukometaši Bosne 21. februara gostuju protiv francuskog Chamnberija, nad kojim su ostvarili jedinu pobjedu u dosadašnjem takmičenju.

Rezultati 7. kola rukometne Lige prvaka i tabela u B-grupi:

Bosna BH Gas - Gorenje 31:31 Veszprem - Chambery 31:26 Vive Kielce - Rhein Neckar Lowen 32:35

1. MKB Veszprém KC 7 6 0 1 209:168 12
  2. Rhein-Neckar Löwen 7 5 2 0 236:204 12
  3. KS Vive Targi Kielce 7 4 1 2 206:194 9
  4. RK Gorenje 7 1 1 5 192:209 3
  5. Chambery Savoie HB 7 1 1 5 173:201 3
  6. Bosna BH Gas 7 1 1 5 176:216 3