Izborili drugo mjesto
0

FOTO / Bosna u Zetri savladala Igokeu

Sarajevo-x.com
U okviru 10. kola Lige 6 KK Bosna ASA BH Telecom savladala je tim iz Aleksandrovca rezultatom 78:72. Ovom pobjedom izborili su drugo mjesto čime će imati prednost domaćeg parketa u sudaru s istim suparnikom u play-offu.

Studenti su tokom prvog poluvremena pokazali nešto bolju igru, te su na pauzu otišli s prednošću od 43:36.

Košarkaši Bosne su i u drugom poluvremenu nastavili s dobrom igrom tako da su u jednom trenutku imali prednost od devet poena.

Međutim, gosti iz Aleksandrovca uspjeli su izjednačiti, pa je do pred samog kraja utakmice pobjednik bio neizvjestan.

Studenti su pred sami kraj pokazali nešto žustriju igru, te su u posljednjih nekoliko minuta uspjeli očuvati razliku, koju su ovjerli slobodnim bacanjima kapitena Suada Šehovića.

Najefikasniji kod Bosne bili su Šehović sa 26 i Đurasović sa 16 poena, a kod Igokee Massie sa 15 i Đikanović sa 13 poena.

Bosna će u polufinalu play-offa igrati upravo s Igokeom, a prvi meč na rasporedu je u subotu u Sarajevu.

Za kraj treba istaći da će BiH naredne godine imati dva predstavnika u regionalnoj NLB ligi.

Za dvije pozicije u ligi "Zapadnog Balkana" najvjerovatnije će se boriti Igokea, Široki i Bosna.