Parma je bila nemoćna
4

Serie A: Prvaci startali pobjednički

Dobar start Juventusa (Foto: AFP)
Nogometaši Juventusa pobjednički su startali u novu sezonu Serie A savladavši na domaćem terenu u Torinu Parmu s 2-0...

Torinske "zebre" bile su neporažene u 39 uzastopnih susreta Serie A uoči ovog susreta, a zanimljivo, posljednja koja ih je uspjela pobijediti u talijanskom prvenstvu bila je upravo Parma (1-0) u maju 2011. godine.

No, ovoga puta Parma je bila nemoćna, a pobjeda Juventusa mogla je biti i rezultatski izraženija, posebno da je Arturo Vidal realizirao jedanaesterac iz 34. minute. No njegov udarac u donji lijevi ugao pročitao je i zaustavio Parmin golman Antonio Mirante. Bio je to treći nerealizirani jedanaesterac torinskog kluba od početka kalendarske 2012. godine, a prethodna dva nije zabio Pirlo.

Kako bilo, Juve je do pobjede uspio doći dvama golovima u drugom dijelu u razmaku od samo pet minuta. U 54. je zabio Stephan Lichtsteiner, dok je potom iz slobodnog udarca uz šeprtljavu reakciju Parminog golmana poentirao Pirlo.

Bio je to Pirlu sedmi gol Parmi u Seriji A i to je ekipa protiv koje je ovaj talijanski veznjak uvjerljivo najviše zabijao.

Serie A, 1. kolo:

Juventus - Parma 2-0 (Lichtensteiner 55, Pirlo 59) Fiorentina - Udinese 2-1 (Jovetić 67, 90+1 / Maicosuel 28)