Seria A
3

Marchisio donio Juventusu tri boda

Do šeste su ovosezonske pobjede u sedmome prvenstvenom kolu došli Juventusovi nogometaši slavivši na gostovanju kod Siene 2-1.

Dva su puta gostujući nogometaši vodili, s tim da je Claudio Marchisio pogodak odluke postigao u 84. minuti utakmice, nakon prekida i jednog odbijanca koji domaći nogometaši nisu na vrijeme blokirali.

U vodstvo je prvake pogotkom u 14. minuti doveo Andrea Pirlo. Zabio je 33-godišnji veznjak iz slobodnog udarca. Bio je to njegov 12. pogodak iz "slobodnjaka" od 17 posljednjih koje je postigao u Seriji A.

Torinskoj je ekipi ovo bila 46. uzastopna prvenstvena utakmica bez poraza. Niz traje od 15. maja 2011. godine. Tada su, u 37. kolu sezone 2010/11, Juventusovi nogometaši izgubili kod Parme 1-0.

U Sieni se pokazalo da im ove sezone u Seriji A najmanje odgovaraju toskanske ekipe. U pretprošlom su kolu remizirali (0-0) kod Fiorentine. Njihova su to dva najlošija ovosezonska rezultata u domaćem prvenstvu.

Do treće je pobjede još jednim pogotkom sjajnog Crnogorca Stevana Jovetića došla Fiorentina. Na Stadionu Artemio Franchi pala je Bologna, a najbolji je nogometaš domaće ekipe pogodio u sedmoj minuti.

Serie A, 7. kolo:

Fiorentina – Bologna 1-0 (Jovetić 7)Catania – Parma 2-0 (Gomez 2, Bergessio 80)Pescara – Lazio 0-3 (Hernanes 5, Klose 25, 36)Siena – Juventus 1-2 (Calaio 45+2 / Pirlo 14, Marchisio 84)Torino – Cagliari 0-1 (Nene 74-11m)Roma – Atalanta 2-0 (Lamela 30, Badley 62)Kasnije:Milan – InterNapoli – Udinese