194

Prvi strijelac HNL-a: Armin Hodžić postigao dva gola za Dinamo

Zagrebački Dinamo je u 11. kolu Hrvatske nogometne lige pobijedio ekipu Osijeka rezultatom 4:1, a mladi bh. reprezentativac i član Modrih Armin Hodžić postigao je dva gola.

Dinamo je večeras rutinski odigrao protiv Osijeka. Golijadu je otvorio Hodžić golom u 12. minuti. Pet minuta kasnije je za 2:0 pogodio Henriquez, a svoj drugi gol na ovoj utakmici Hodžić je postigao u 40. minuti. Domaći su nakon prvog poluvremena vodili 3:0.

U drugom poluvremenu je publika na Maksimiru vidjela još dva gola, po jedan na obje strane.

Musa je povisio na 4:0 u 79. minuti, a utješni gol za Osijek djelo je Grgića, koji je pogodio mrežu Dinama u 83. minuti.

Modri su na kraju pobijedili rezultatom 4:1 te su i dalje na prvom mjestu sa 23 boda. Osijek je pretposljednji deveti sa devet osvojenih bodova.

Hodžić je vodeći na listi strijelaca HNL-a, a postigao je sedam pogodaka.

Minutažu za Dinamo je upisao i mladi bh. reprezentativac Amer Gojak, koji je zaigrao od 66. minute.