Liga prvaka
7

Pogledajte kako se Real plasirao u polufinale: Modrić i Kovačić promašili penale

Modrić prilikom izvođenja penala (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Reala plasirali su se sinoć u polufinale Lige prvaka nakon što su tek poslije boljeg izvođenja penala bili bolji od Manchester Cityja.
U prvom susretu odigranom prošle sedmice u Madridu bilo je 3:3, a Real je i sinoć poveo u 12. minuti golom Rodryga.

Ipak, City se vratio u 76. minuti kada je De Bruyne izjednačio i izborio produžetke u kojima kasnije nije bilo pogodaka.

Uslijedili su penali koje je golom otvorio Alvarez. Potom Luka Modrić nije iskoristio penal za Real, ali mu se odmah "odužio" Silva.

Bellingham je sljedeći izveo penal i bio siguran, a onda je uslijedio neiskorišten penal još jednog Hrvata Matea Kovačića koji će, kako se ispostavilo, biti i ključni detalj penal serije.

Iako su Foden i Ederson realizirali naredne penale za City, za Real su sigurni bili Lucas, Fernandez i Rudiger za prolaz među četiri najbolje ekipe Starog kontinenta.

Podsjetimo, Real će u polufinalu igrati protiv Bayerna koji je sinoć izbacio Arsenal.