0

Pobjeda Slobode u Gabeli, Slavija bolja od Zvijezde

Piše: J. H.
Detalj sa utakmice Čelik-Rudar (Foto: Klix.ba)
U okviru 28. kola danas su odigrane sve utakmice Prmijer lige. Sloboda je u Gabeli osvojila tri boda koja bi mogla značiti opstanak u elitnom nogometnom takmičenju. Od ostalih rezultat izdvajaju se pobjede Slavije i Veleža.

NK Čelik - FK Rudar 3:0

Tokom prvog dijela utakmice u Zenici domaći tim je kontrolisao igru. U 13. minuti Vršajević je pogodio prečku Rudara. U 36. minuti Čelik je došao do vodstva preko Čovića. Već u 42. minuti, Zeničani su vodili sa 2:0 zahvaljujući odličnom golu Darija Purića sa 30 metara.

U 60. minuti Martinović je promašio penal za Čelik. U 89. minuti bilo je već 3:0 za Čelik nakon što je Purić matirao golmana Rudara.

NK Široki Brijeg - NK Travnik 3:1

U prvom poluvremenu u utakmici u Širokom Brijegu nije bilo izrazitih šansi za gol. Tek u nastavku utakmice, Širokobriježani savladali su golmana Travnika. U nastavku utakmice, vidjeli smo još tri gola, dva u mreži Travnika i jedan u mreži golmana Širokog brijega.

FK Leotar - HŠK Zrinjski 1:2

Leotar je protiv Zrinjskog došao u vodstvo u 17. minuti što je bio i rezultat prvog poluvremena. Zrinjski je u 62. minuti izjednačio rezultat na 1:1. do kraja utakmice, u 88. minuti, Zrinjski je uspio doći do pobjede od 2:1.

FK Slavija - NK Zvijezda 3:1

Slavija je protiv Zvijezde mogla doći do vodstva već u trećoj minuti, ali je Kovačević bio neprecizan. U 21. minuti Slavija je ipak došla do vodstva kada je iz penala pogodio Karamatić.

U 37. minuti Zvijezda je mogla do izjednačenja ali je šut Pandže dobro odbranio golman domaćih. U Istočnom sarajevu Slavija je do kraja prvog poluvremena vodila sa 2:0 nakon što je Jusić loptu poslao u mrežu svog golmana.

U 67. minuti Zvijezda je smanjila na 2:1 zahvaljujući golu Hamzića koji je pogodio iz slobodnog udarca. U 69. minuti Moranjkić je oborio Vidića u šesnaestercu nakon čega je sudija svirao penač. Siguran sa bijele tačke bio je Karamatić koji je svoj tim doveo u vodstvo od 3:1.

FK Velež - FK Borac 1:0

Mostarski tim došao je do vodstva već u petoj minuti kad je Brković savladao golmana Borca. Asistent kod gola bio je Merzić. Bio je ovo jedini gol na stadionu u Vrapčićima.

GOŠK - FK Sloboda 1:4

Tim iz Tuzle danas je u Gabeli tražio bodove spasa. U 24. minuti GOŠK je mogao do vodstva ali se Džafić nije najbolje snašao pred golom Tuzlaka. Helvida je ponovo imao šansu za domaću ekipu, ali nije najbolje zahvatio loptu.

Ipak, domaći je tim preko Džafića došao u vodstvo u 36. minuti. Pred kraj prvog poluvrmena, Sloboda je ipak došla do poravnanja kada je Zolotić savladao golmana GOŠK-a.

U drugom poluvremenu, Sloboda je uspjela preokrenuti rezultat. U 58. minuti Mirza Hasanović doveo je svoj tim u vodstvo od 2:1. U 66. minuti, Sloboda je vodila sa 3.1 zahvaljujući golu Hasanovića. Do kraja utakmice u Gabeli Sloboda je dala i četvrti gol preko Rivića. Ovo je uejdno bio i posljednji gol na utakmici. Bodovi koji bi mogli značiti spas za Slobodu.

FK Kozara - FK Olimpic 0:6

Rezultati susreta 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Čelik - Rudar 3:0 Kozara - Olimpic 0:6 Leotar - Zrinjski 1:2 Široki Brijeg - Travnik 3:1 GOŠK - Sloboda 1:4 Velež - Borac 1:0 Sarajevo - Željezničar 2:2 Slavija - Zvijezda 3:1

1. Željezničar 28 21 5 2 65:14 68
  2. Široki Brijeg 28 17 8 3 47:16 59
  3. Sarajevo 28 16 5 7 46:27 53
  4. Borac 28 16 3 9 41:22 51
  5. Olimpic 28 14 6 8 39:21 48
  6. Zrinjski 28 12 9 7 45:37 45
  7. Zvijezda 28 11 6 11 33:34 39
  8. Velež 28 8 9 11 27:31 33