0

Olimpic bolji od Čelika, Borac slavio u Prijedoru

Piše: E. Isanović
Sa utakmice Olimpic - Čelik (Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U pet utakmica 19. kola Premijer lige BiH koje su igrane danas postignuti su sljedeći rezultati: Olimpic – Čelik 1:0, Rudar Prijedor – Borac 1:3, Široki Brijeg –Sloboda 2:0, Leotar –GOŠK 0:0 i Kozara – Velež 0:0.

Olimpic – Čelik 1:0

Domaći su u ovom meču krenuli ofanzivno s namjerom da što prije postignu pogodak. Tako je Harba u 15. minuti isprobao svoj šut, ali je golman Čelika odlično intervenisao. Igrao se 22. minut kada je tim sa Bilinog Polja zaprijetio preko Vršajevića. No, rezultat se nije mijenjao. Na odmor se otišlo bez golova. U nastavku prvo prijete gosti. Igrao se 50. minut kada je Travančić šutirao, ali je Fejzić bio oprezan. Sedam minuta kasnije igrač Olimpica Zolj slabo reaguje pred golom Zeničana.

Priliku za promjenu rezultata propustio je Harba u 84.minuti. Izašao je „oči u oči“ sa Hinovićem, ali je čuvar mreže crveno-crnih opet bio uspješniji. Kada su svi mislili da će se utakmica završiti remijem pogodak je postigao Pljevljak u 89. minuti za veliko slavlje domaćih.

Rudar Prijedor – Borac 1:3

Zanimljvia utakmica odigrana je u Prijedoru. Debi na domaćoj klupi imao je Velimir Stojnić koji je bio i prvi šef struke tima iz Banje Luke. Iako su domaći imali incijativu, gosti su prvi došli u vodstvo. Nakon kontranapada Žižović je poentirao u 25. minuti. Ipak, na odmor se otišlo kod rezultata 1:1. Kantar je poravnao u 33. minuti. Aktuelni prvak BiH u nastavku je krenuo agresivnije. U 64. minuti nakon centaršuta Kajkuta, šutirao je Stajić, ali je bio neprecizan.

Precizniji je bio Kajkut koji je u 72. minuti sjajno pogodio iz slobodnjaka za vodstvo gostiju. Banjalučani su do kraja meča postigli još jedan pogodak. Izuzetno bitna pobjeda Borca.

Široki Brijeg – Sloboda 2:0

Tim sa Pecare posljednju prvenstvenu pobjedu ostvario je u mjesecu novembru i to na Piroti protiv Travnika. U okršaju sa Slobodom težili su da prekinu post. Prvih 45 minuta završeno je vodstvom domaćih, a dvostruki strijelac bio je Ricardo u 5. i 33. minuti.

U drugom poluvremenu izabranici Marina Bloudeka više su se koncentrisali na odbranu. U 60. minuti gosti stvaraju šansu preko Mešanovića, ali bez uspjeha. Rezultat je do kraja meča ostao nepromijenjen.

Leotar –GOŠK 0:0

Na Policama su snage odmjerili timovi koji se bore za opstanak. Leotar je bio pod imperativom pobjede. Već u 3.minuti Todorović je imao priliku za domaće, ali je bio neprecizan.

Do kraja provog dijela tim sa Polica dominirao je terenom, ali im to nije donijelo ništa konkretno. Ostalo je 0:0. Iako se očekivalo da će u nastavku izabranici Borčeta Sredojevića krenuti snažnije ka golu GOŠK-a do toga nije došlo. Bez ozbiljnijih šansi u drugih 45 minuta. Utakmica je završena bez golova.

Kozara – Velež 0:0

Izabranicima Vlade Jagodića na megdan su stigli Rođeni. Kozara se nalazi u opasnoj zoni. Za njih nije bilo puno filozofije, osvajanje kompletnog plijena bio je imperativ.

Pehilj je u 4.minuti propustio dobru priliku za domaće. Isti igrač nije dobro reagovao u 23. minuti, pa je rezultat ostao nepromijenjen. Prvo poluvrijeme okončano je nepopularnih 0:0. Igrao se 65.minut kada je Hajdarević propustio dobru priliku za goste. Ipak, do kraja utakmice mreže su ostale netaknute.

Rezultati 19. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Olimpic - Čelik 1:0

Rudar - Borac 1:3 Široki Brijeg - Sloboda 2:0 Leotar - Gošk 0:0 Kozara - Velež 0:0

U nedjelju igraju: Travnik - Zvijezda, Sarajevo - Slavija (15.30) i Zrinjski - Željezničar (18.30).

1. Željezničar 18 14 2 2 40:10 44
  2. Široki Brijeg 19 11 6 2 28:8 39
  3. Borac 19 11 3 5 29:17 36
  4. Sarajevo 18 10 3 5 29:16 33
  5. Olimpic 19 10 3 6 26:15 33
  6. Zrinjski 18 8 7 3 29:21 31
  7. Zvijezda 18 7 5 6 22:19 26