0

Kvalifikacije za SP: Novi poraz Hrvatske, hat-trick Schürrlea

Škotska - Hrvatska (Foto: AFP )
Hrvatska je nogometna reprezentacija zaključila kvalifikacijski ciklus za Svjetsko prvenstvo 2-0 porazom od Škotske na Hampden Parku.

Ekipa Igora Štimca svejedno je na kraju izborila drugo mjesto u A-grupii kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a time i dvije dokvalifikacijske utakmice. Protivnika će Hrvatska saznati na žrijebanju u ponedjeljak.

Robert Snodgrass u 28. i Steven Naismith u 73. minuti, iz odbijanca nakon Pletikosina odbranjenog 11-erca, zabili su pogotke za ekipu Gordona Strachana, koja je dvije od triju pobjeda u kvalifikacijama izborila baš protiv Hrvatske.

"Vatreni" su u teškoj kvalifikacijskoj skupini za Brazil izgubili tri utakmice, te su bez pobjede ostali u četirima utakmicama (posljednjim) zaredom. Oba su postignuća rekordna.

Belgija je u posljednjem nastupa kao domaćin remizirala s Walesom, za koji je Aaron Ramsey izjednačio u samoj završnici.

Danci su u grupi B na kraju izborili drugo mjesto u skupini ispred Čeha i Bugara. No, to im neće puno značiti jer su ostali najgora drugoplasirana ekipa u kvalifikacijama, te stoga ostaju bez dodatnih kvalifikacija.

Armenija je u Italiji izvukla remi (2-2), dok je Češka slavila 1-0 u Bugarskoj.

Nakon što su prije godinu dana u Berlinu odigrale 4-4, Švedska i Njemačka u Solni su ponovno skupno zabile osam golova. Ovaj put "elf" je slavio pobjedu 5-3, premda su Šveđani poveli 2-0. Pomogao je najprije pogodak Mesuta Özila u posljednjoj minuti prvog poluvremena, da bi potom idućim trima pogocima zaredom igrači Joachima Löwa sasvim preokrenuli. "Hat-trick" je za pobjednike postigao Chelseajev napadač Andreas Schürrle.

Švedska će u dodatne kvalifikacije kao drugoplasirana ekipa iz grupe.

Grupa A:

Srbija – Makedonija 5-1 (Ristoski 16-ag, Basta 19, Kolarov 38-11m, tadić 54, Šćepović 73 / Jahović 83) Belgija – Wales 1-1 (De Bruyne 64 / Ramsey 88) Škotska – Hrvatska 2-0 (Snodgrass 28, Naismith 73)

Redoslijed: 1. Belgija 26, 2. Hrvatska 17, 3. Srbija 14, 4. Škotska 11, 5. Wales 10, 6. Makedonija 7

Grupa B:

Bugarska – Češka 0-1 (Dockal 52)

Danska – Malta 6-0 (Rasmussen 8, 74, Agger 11-11m, 39-11m, Bjelland 28, Nielsen 84)

Italija – Armenija 2-2 (Florenzi 25, Balotelli 76 / Movsisyan 5, Mkhitaryan 70)

Redoslijed: 1. Italija 22, 2. Danska 16, 3. Češka 15, 4. Bugarska 13, 5. Armenija 13, 6. Malta 3

Grupa C:

Farski Otoci – Austrija 0-3 (Ivanschitz 17, Prödl 64, Alaba 67-11m) Irska – Kazahstan 3-1 (Keane 17-11m, O'Shea 26, Finončenko 78-ag / Šomko 13) Švedska – Njemačka 3-5 (Hysen 6, 69, Kačaniklić 42 / Özil 45, Götze 53, Schürrle 57, 66, 76)

Redoslijed: 1. Njemačka 28, 2. Švedska 20, 3. Austrija 17, 4. Irska 14, 5. Kazahstan 5, 6. Farski Otoci 1