48

Jusuf Nurkić briljirao u novoj pobjedi Denver Nuggetsa

(Foto: AFP)
Denver Nuggetsi su u sinoćnjoj utakmici savladali Minnesota Timberwolvese rezultatom 110:101, a još jednu odličnu partiju u pobjedničkoj ekipi pružio je bh. košarkaš Jusuf Nurkić.

Nuggetsi su prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 35:21, a u drugoj su također bili bolji ubacivši 27 poena, dok su Timberwolvesi postigli 20. Na poluvremenu su Nuggetsi vodili rezultatom 62:41.

U drugom poluvremenu su nešto bolje zaigrali košarkaši Minnesote. Treću četvrtinu su dobili sa tri poena razlike ubacivši 28 poena, dok su Nuggetsi postigli 25. Na kraju treće četvrtine je bilo 87:69.

U posljednjem periodu igre su Timberwolvesi bili uvjerljivi sa postignutih 32 poena, a Nuggetsi su ostali na 23. No, to ipak nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz. Nuggetsi su slavili rezultatom 110:101.

Bh. košarkaš u redovima Nuggetsa Jusuf Nurkić proveo je gotovo 22 minute na parketu, ubacio je 14 poena te upisao jedan ofanzivni i pet defanzivnih skokova. Dodao je i jednu asistenciju te četiri blokade.

Nuggetse je do pobjede predvodio sjajni Arron Affalo sa postignuta 34 poena.

Kod Timberwolvesa je najbolji bio Gorgui Dieng sa 22 poena.