Košarka
0

Nuggetsi savladali Maverickse, sedam poena za Nurkića

Jusuf Nurkić (Foto: AFP)
Denver Nuggetsi su u utakmici protiv Dallas Mavericksa upisali pobjedu rezultatom 114:107, a bh. košarkaš Jusuf Nurkić u redovima Nuggetsa je postigao sedam poena.

Nuggetsi su dobili prvu četvrtinu rezultatom 28:24, a prednost su imali i na poluvremenu, kada su vodili sa devet poena razlike, bilo je 59:50.

Košarkaši Denvera su bili bolji i u trećoj četvrtini u kojoj su postigli 31 poen, tri više od Memphisa. Posljednja četvrtina je pripala Mavericksima koji su postigli 29 poena, pet više od Nuggetsa.

Na kraju su Nuggetsi upisali zasluženu pobjedu rezultatom 114:107.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je gotovo 25 minuta za Nuggetse, postigao je sedam poena te je upisao dva ofanzivna i sedam defanzivnih skokova. Dodao je dvije asistencije i dvije blokade.

Nuggetse je do pobjede predvodio Ty Lawson sa 29 poena, dok je kod Mavericksa najbolji bio Jose Barea sa 17 postignutih poena.