Košarka
41

Nuggetsi pobijedili Grizzliese, Nurkić odigrao odlično

Piše: D. B.
Denver Nuggetsi su u sinoćnjoj utakmici savladali Memphis Grizzliese rezultatom 114:85. Bh. košarkaš Jusuf Nurkić postigao je 11 poena za Nuggetse.

Košarkaši Denvera su prvu četvrtinu dobili razlikom od deset poena, bilo je 32:22. Drugu su riješili tijesno u svoju korist, jednim poenom razlike, ubacili su 17, a košarkaši Memphisa 16 poena. Na poluvremenu je bilo 49:38 za Denver.

U drugom poluvremenu su Nuggetsi nastavili sa dobrom igrom. Treću ćetvrtinu su dobili sa 12 poena razlike, postigli su 34, a Grizzliesi 22 poena. Uoči posljednje četvrtine su vodili rezultatom 83:60.

U posljednjem periodu igre su Nuggetsi postigli 31 poen, šest više od Grizzliesa te na kraju zasluženo slavili rezultatom 114:85.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je 23 minute za Nuggetse, postigao je 11 poena i upisao jedan ofanzivni, devet defanzivnih skokova i pet blokada.

Nuggetse su do pobjede predvodili Ty Lawson sa 25 i Arron Affalo sa 23 poena.

Najbolji kod Grizzliesa je bio Marc Gasol sa 18 poena.