Bh. derbi u Bundesligi
0

Džeko pogodio u 90. minuti, Ibišević asistent

Sarajevo-x.com
Wolfsburg i Hoffenheim su odigrali dramatičnu utakmicu u okviru 17. kola njemačke Bundeslige, a naši reprezentativci opet su imali zapažene uloge. Vedad Ibišević je asistirao za drugi gol svog tima, dok je Edin Džeko spasio bod Wolfsburgu u 90. minuti.

Hoffenheim je odigrao sjajno prvo poluvrijeme. Nakon nešto više od pola sata igre gosti su sjajnim dalekometnim golom Luisa Gustava došli u prednost.

Mreža se nije prestala tresti, a Hoffenheim je udvostručio prednost. Sigurdsson je u 40. minuti postigao drugi gol za svoj tim nakon Ibiševićeve asistencije.

Trener domaćih Steve McClaren je u nastavku meča ubacio u igru i trećeg napadača pa je Wolfsburg krenuo u ofanzivu sa Grafiteom, Džekom i Mandžukićem.

Ofanzivna postavka igre isplatila im se u 75. minuti kada je Diego smanjio rezultat na 1:2.

Kapiten domaćeg tima i njihov najbolji strijelac Džeko je u 90. minuti spašavao bod svom timu.

Bh. reprezentativac je u 90. minuti dodavanje Mandžukića skrenuo u mrežu za konačnih 2:2.

Za Hoffenheim je igrao i Sejad Salihović, a dobio je žuti karton.

Rezultati 17. kola Bundeslige:

Borussia Mönchengladbach - Hamburger SV 1:2 (Camargo 48./Elia 46., Trochowski 72.) Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund 1:0 (Gekas 87.) Nurnberg - Hannover 3:1 (Cherundolo 28.-a.g., Wolf 31., Schieber 82./Pinto 75-pen.) Schalke - Köln 3:0 (Raul 30., 50., 88.)

Werder Bremen - Kaiserslautern 1:2 (Hunt 34.-pen.,/Lakić 1., 52.) Wolfsburg - Hoffenheim 2:2 (Diego 75., Džeko 90./Luiz 34., Sigurdsson 40.)

Susret St. Pauli - Mainz počinje u 18.30, dok u nedjelju igraju Bayer Leverkusen - Freiburg (15.30) i Stuttgart - Bayern München (17.30).

1. Borussia Dortmund 17 14 1 2 39:10 43
  2. Bayer Leverkusen 16 9 5 2 33:23 32
  3. Hannover 17 10 1 6 25:27 31
  4. Mainz 16 10 0 6 26:17 30
  1. Freiburg 16 9 0 7 23:23 27
  2. Bayern München 16 7 5 4 26:17 26
  3. Eintracht Frankfurt 17 8 2 7 24:21 26
  4. Hoffenheim 17 6 7 4 32:22 25