Naši fudbaleri u Bundesligi
0

Salihović zabio desnicom, Džeko fulio penal

Sarajevo-x.com
Reprezentativac Bosne i Hercegovine Sejad Salihović strijelac je vodećeg gola za svoj Hoffenheim protiv Stuttgarta u 15. kolu njemačke Bundeslige.

Salihović je postigao pogodak u 11. minuti susreta. Nakon nekoliko napada svog tima, Salihović je ubačenu loptu sa desne strane desnom nogom poslao u sami lijevi ugao domaćeg golmana za vodstvo svog tima.

Hoffenheim je prednost držao do 34. minute kada je Harnik izjednačio i postavio konačan rezultat susreta.

Do kraja meča je tim naših reprezentativaca ostao sa 10 igrača na terenu, nakon crvenog kartona Vorsaha.

Drugi bh. igrač u Hoffenheimu, Vedad Ibišević izašao je iz igre na poluvremenu.

U 67. minuti susreta Salihović je dobio žuti karton, a igru je napustio u 83. minuti kada ga je zamijenio Sigurdsson.

U susretu Wolfsburg i Werdera iz Bremena, Edin Džeko nije uspio zatresti mrežu svojih protivnika, a najbolju je priliku propustio u 74. minut kada je sa bijele tačke loptu poslao preko gola. Džeko je igru napustio u 88. minuti meča.

Rezultati 15. kola:

Petak:

St. Pauli - Kaiserslautern 1:0

Subota:

Eintracht Frankfurt - Mainz 2:1 Freiburg - Hamburger SV 1:0 Borussia Mönchengladbach - Hannover 1:2 Stuttgart - Hoffenheim 1:1 Wolfsburg - Werder Bremen 0:0

Susret Schalke - Bayern München počinje u 18.30, dok u nedjelju igraju: Bayer Leverkusen - Köln (15.30) i Nürnberg - Borussia Dortmund (17.30).

1. Borussia Dortmund 14 12 1 1 35:9 37
  1. Mainz 15 10 0 5 26:16 30
  2. Hannover 15 9 1 5 22:23 28
  3. Bayer Leverkusen 14 7 5 2 26:19 26
  4. Freiburg 15 8 0 7 20:23 24
  5. Hoffenheim 15 6 5 4 29:19 23
  6. Bayern München 14 6 5 3 23:15 23
  7. Eintracht Frankfurt 15 7 2 6 23:20 23