0

Ibišević postigao dva gola u dvije minute, Mujdža zabio autogol

Sarajevo-x.com
Vedad Ibišević
Reprezentativac Bosne i Hercegovine i napadač njemačkog Hoffenheima postigao je dva gola u samo dvije minute u velikoj gostujućoj pobjedi svog tima protiv Frankfurta.

Ibišević je više nego odlično iskoristio svoju priliku i ponovni povratak u najboljih 11 svog tima.

Popularni Vedo postigao je golove u 69. i 70. minuti susreta i time dokrajčio Frankfurt, koji je načeo Vukčević golom iz 31. minute.

Deset minuta nakon drugog gola Ibišević je dobio žuti karton, a u 83. minuti je izašao iz igre.

Hoffenheim je slavio sa uvjerljivih 4:0.

U sastavu Hoffenheima zaigrao je i drugi bh. reprezentativac Sejad Salihović. Salihović je u 43. minuti meča dobio žuti karton.

Još jedan bh. reprezentativac se upisao u listu strijelaca u ovom kolu Bundeslige. Mensur Mujdža je bio strijelac, ali je nažalost poslao loptu u vlastitu mrežu u 78. minuti. Njegov gol je odlučio pobjednika u meču Freiburga i Borussije iz Dortmunda.

Kao što je i najavljeno, mladi Muhamed Bešić počeo je u prvih 11 u meču Hannovera i Hamburga.

Svojih 30 minuta u dresu Werdera je dobio Said Husejinović. Werder je poražen od Schalkea sa uvjerljivih 4:0. Tri gola je postigao Raul.

Rezultati:

Eintracht Frankfurt - Hoffenheim 0:4 Freiburg - Borussia Dortmund 1:2 Hannover - Hamburger SV 3:2

Borussia Mönchengladbach - Mainz 2:3 Nürnberg - Kaiserslautern 1:3 Schalke - Werder Bremen 4:0

Susret Bayer Leverkusen - Bayern München počeo je u 18.30, dok u nedjelju igraju Stuttgart - Köln i St. Pauli - Wolfsburg.

1. Borussia Dortmund 13 11 1 1 31:8 34
  2. Mainz 13 9 0 4 22:14 27
  3. Bayer Leverkusen 12 7 3 2 23:16 24
  1. Hannover 13 7 1 5 17:22 22
  2. Hoffenheim 13 6 3 4 26:16 21
  3. Freiburg 13 7 0 6 19:20 21
  4. Eintracht Frankfurt 13 6 2 5 20:15 20
  5. Bayern München 12 5 4 3 18:13 19