Bundesliga
0

VIDEO / Ibišević presudio Borussiji Dortmund

Sarajevo-x.com
Bh. nogometni reprezentativac Vedad Ibišević donio je pobjedu Hoffenheimu protiv trenutnog bundesligaškog lidera, Borussije Dortmund, u 26. kolu Bundeslige.

Naš je internacionalac pogodio u 63. minuti iskoristivši asistenciju Becka, te tako podsjetio na svoja najbolja vremena u njemačkoj ligi, kad je imao sjajnu polusezonu. Njegov gol bio je dovoljan Hoffenheimu da zabilježi veliku pobjedu, 1:0.

Ibišević je igrao do 89. minute kad ga je zamijenio Sigurdsson, a minut kasnije je izašao i drugi naš reprezentativac u redovima Hoffenheima, Sejad Salihović. Njega je zamijenio Jaissle. Salihović je u 7. minuti zaradio žuti karton.

Valja istaći da je Bayern pregazio ekipu Hamburga na svom terenu s visokih 6:0. Tri gola za Bavarce postigao je Robben, a po jedan su dodali Ribery, Muller, te Westermann, koji je postigao autogol.

Pobjedu je upisao i Schalke, potvrdivši dobru formu, protiv Franmkfurta (2-1), a istim rezultatom slavio je i Kaiserslautern protiv Freiburga, što će mu izuzetno dobro doći u borbi za opstanak.

Nekadašnji tim naših Misimovića i Džeke, Wolfsburg, poražen je na svom terenu od Nurnberga s 1-2.

Bundesliga, 26. kolo:

Schalke – Eintracht 2-1 (Jurado 45+1-11m, Charisteas 84 / Tzavellas 70 Wolfsburg – Nürnberg 1-2 (Mandžukić 22 / Wollscheid 45+1, Nilsson 90+2) Kaiserslautern – Freiburg 2-1 (Nemec 33, Hoffer 90+2 / Nemec 21-ag) Hoffenheim – Borussia 1-0 (Ibišević 63) Bayern – HSV 6-0 (Robben 40, 47, 55, Ribery 64, T. Müller 79, Westermann 85-ag)

Susret Werder - Borussia Mönchengladbach počinje u 18.30, dok u nedjelju igraju Mainz - Bayer Leverkusen (15.30) i St. Pauli - Stuttgart (17.30).

1. Borussia Dortmund 26 19 4 3 53:15 61
  2. Bayer Leverkusen 25 14 7 4 53:34 49
  3. Hannover 26 15 2 9 37:36 47
  4. Bayern München 26 13 6 7 57:33 45
  5. Mainz 25 14 1 10 41:32 43
  6. Nürnberg 26 12 6 8 41:33 42
  7. Freiburg 26 11 4 11 33:36 37
  8. Hamburger SV 26 11 4 11 37:42 37