Bundesliga
0

VIDEO / Ubjedljiva pobjeda Bayerna nad Hoffenheimom

Sarajevo-x.com
U 21. kolu njemačke Bundeslige sastali su se Bayern i Hoffenheim. Reprezentativci BiH Vedad Ibišević i Sejad Salihović, za goste su zaigrali od prve minute. No, to Hoffenheimu nije pomoglo, jer je Bayern slavio ubjedljivim rezultatom 4:0. Strijelci su bili Gomez, Muller i dva puta Robben.

Bayern je utakmicu protiv Hoffenheima na svojoj Allianz Areni započeo furiozno. Domaći su poveli već u drugoj minuti preko Maria Gomeza kojem je asistirao Arjen Robben. Ekipa Bayerna se nije zadovoljila minimalnim vodstvom. Dobro prilike su u nastavku imali Franck Ribery, Anatolij Tymoshchuk i Bastian Schweinsteiger. Prvu ozbiljnu priliku za Hoffenheim nije iskoristio napadač Ryan Babel.

Drugi pogodak za domaću ekipu je djelo Thomasa Mullera, koji je u 15. minuti udvostručio vodstvo Bayerna. Ovog puta je asistenciju upisao Ribery. U prvom poluvremenu je Salihović imao dvije prilike, tačnije u 19. i 32. minuti. Prvi put je njegov pokušaj završio pored gola, dok je drugu priliku osujetio golman gostiju Kraft. Svoju šansu u 25. minuti nije iskoristio ni Ibišević, koji je neprecizno šutirao glavom. Bayern je i nakon vodstva od 2:0 nastavio napadati. Prilike su propustili Muller i David Alaba, dok je za Hoffenheim šansu nije iskoristio Tobias Weis.

Drugo poluvijeme je očekivano pripalo domaćoj ekipi. Iz dobre igre se izrodilo nekoliko dobrih prilika. U pokušajima su se smjenjivali Pranjić, Robben, Muller i Ribery. Upornost se isplatila u 63. minuti kada je pogodio Robben i povisio rezultat na 3:0 . Pokušaj Ibiševića iz 75. minute su zaustavili odbrambeni igrači Bayerna. Nedugo zatim je u prilici bio i Babel, ali promjene rezultata nije bilo. No, da ne bi ostalo tako do kraja susreta, pobrinuo se Robben, koji je u 81. minuti svojim drugim pogotkom postavio konačan rezultat 4:0.

Rezultati 22. kola Bundeslige: Bayern München - Hoffenheim 4:0 Eintracht Frankfurt - Bayer Leverkusen 0:3 Schalke - Freiburg 1:0 St. Pauli - Borussia Mönchengladbach 3:1 Stuttgart - Nürnberg 1:4 Wolfsburg - Hamburger SV 0:1.

1. Borussia Dortmund 21 16 3 2 46:12 51
  2. Bayer Leverkusen 22 12 6 4 44:30 42
  3. Bayern München 22 11 6 5 46:26 39
  4. Mainz 21 12 1 8 32:22 37
  5. Hannover 21 12 1 8 29:30 37
  6. Freiburg 22 10 4 8 29:29 34
  7. Hamburger SV 21 10 3 8 30:30 33
  8. Hoffenheim 22 8 8 6 39:32 32