"Zmajevi" bez golova
0

Wolfsburg remizirao, ubjedljiv poraz Hoffenheima

Sarajevo-x.com
Wolfsburg našeg reprezentativca Edina Džeke odigrao je neriješeno 1:1 na gostovanju protiv Borussije iz Moenchengladbacha, dok je Hoffenheim Vedada Ibiševića i Sejada Salihovića ubjedljivo poražen na gostovanju u Mainzu.

"Vukovi" su došli u vodstvo preko Kahlenberga u 27. minuti nakon asistencije Hasebea, a domaćini su osigurali bod golom Marxa iz 65. minute.

Bh. reprezentativac Džeko odigrao je svih 90 minuta u dresu Wolfsburga, ali je ostao na cifri od pet bundesligaških golova ove sezone.

Hoffenheim nije imao mnogo šansi protiv Mainza, koji je nastavio svoj fantastični niz pobjeda.

Domaćini su poveli već u drugoj minuti preko Allaguija, a poravnao je Demba Ba pogotkom u 41. minuti. Četiri minute kasnije Salihović je dobio žuti karton.

Mainz je došao u prednost u 47. minuti golom Szalaija, a 12 minuta kasnije povećali su vodstvo golom Holtbyja. Sigurdsson je u 64. minuti smanjio na 3:2.

Ibišević nije uspio pronaći put do protivničke mreže, pa ga je gostujući trener u 68. minuti zamijenio Tagoeom.

U 72. minuti hrvatski reprezentativac Josip Šimunić zaradio je crveni karton nakon faula za najstrožiju kaznu. Siguran je bio Schurrle koji je riješio pitanje pobjednika.

Freiburg našeg Mensura Mujdže savladao je Koln rezultatom 3:2.

Bundesliga, 7. kolo:

Hamburger SV - Kaiserslautern 2-1 (Kačar 69, Choupo-Moting 84 / Lakić 3) Mainz - Hoffenheim 4-2 (Allagui 2, Szalai 47, Luiz 59 - ag, Schürrle 74 - 11m / Ba 41, Sigurdsson 64) Borussia Mönchangladbach - Wolfsburg 1-1(Marx 65 / Kahlenberg 27) Freiburg - Köln 3-2 (Rosenthal 4, 11, Cisse 70 / Mohamad 22, Matuschyk 50) Nürnberg - Schalke 2-1 (Frantz 62, Wolf 84 / Huntelaar 74)

1. Mainz 7 7 0 0 18-7 21
  2. Borussia Dortmund 6 5 0 1 16-5 15
  3. Hannover 7 4 1 2 11-8 13
  4. Freiburg 7 4 0 3 11-11 12
  5. Hoffenheim 7 3 2 2 13-10 11
  6. Bayer Leverkusen 6 3 2 1 13-10 11
  7. HSV 7 3 2 2 12-11 11
  8. Wolfsburg 7 3 1 3 12-11 10