Bundesliga
0

HSV bolji od Hoffenheima, Wolfsburg poražen od Eintrachta

Mladen Petrić
Nogometaši HSV-a podigli su se na šesto mjesto bundesligaške tabele nakon što su na svom stadionu u derbiju 11. kola nadigrali Hoffenheim 2-1. Wolfsburg je ponovo poražen i to od Eintrachta, kao i Mainz koji je pretrpio drugi uzastopni poraz, ovog puta od Freiburga, dok su Mönchengladbach i Bayern podijelili bodove.

Ključni je faktor u pobjedi ekipe Armina Veha bio hrvatski reprezentativac Mladen Petrić, koji je postigao pobjednički gol u 83. minuti za sva tri boda. Odlično je ušao ispred gostujućeg odbrambenog igrača i glavom pogodio sa 6-7 metara udaljenosti nakon ubačaja Ze Roberta s lijeve strane.

Prethodno je, u 45. minuti, Petrić asistirao za izjednačujući pogodak Heika Westermanna nakon što su gosti poveli golom bh. reprezentativca Sejada Salihovića iz 11-erca u šestoj minuti.

Petrić je zabio svoj četvrti gol u posljednjim trima službenim nastupima za HSV, te treći bundesligaški ove sezone. Odigrao je svih devedeset minuta. Salihović je odigrao svih devedeset minuta zabivši četvrti pogodak sezone, dok je Vedad Ibišević ušao u igru pet minuta prije kraja.

Bastian Schweisteiger promašio je penal za Bayern u 43. minuti utakmice u Mönchengladbachu. Njegov je udarac pri 2-1 vodstvu Bavaraca odsjeo na stativi. Na kraju su Bavarci morali spašavati bod jer su domaćini preokrenuli na 3-2. Donio im ga je kapiten Philipp Lahm pogotkom u 84. minuti. Završilo je 3-3.

Danijel Pranjić odigrao je 81 minutu na poziciji lijevog bočnog odbrambenog igrača dok ga nije zamijenio 17-godišnji Austrijanac David Alaba. Asistirao je Hrvat za vodstvo svoje ekipe 2-1. Pogodio je Schweinsteiger u 40. minuti, i to petom. Pranjiću je to bila četvrta asistencija u posljednjim dvjema bundesligaškim utakmicama.

Domaće je u preokretu predvodio mladi reprezentativac Marco Reus (21), koji je najprije krasno pogodio za 2-2, a potom asistirao Belgijcu Igoru de Camargu za 3-2.

Wolfsburg je doživio i šesti poraz sezone, na gostovanju kod sve boljeg Eintrachta Michaela Skibbea, trenutačno trećeplasirane ekipe Bundeslige. Slavili su domaći u Frankfurtu 3-1 nakon što su vodili 3-0, zahvaljujući dvama golovima Grka Gekasa. Sjajni je Grk, trenutno najbolji strijelac Bundeslige s 11 golova, postigao četiri gola u zadnjim dvjema utakmicama svoje ekipe, te devet u posljednjih sedam bundesligaških nastupa.

Mario Mandžukić odigrao je drugo poluvrijeme za goste umjesto Brazilca Grafitea. Sudjelovao je u akciji kod jedinoga gostujućeg pogotka (Dejagah) u 66. minuti. Edin Džeko odigrao je svih devedeset minuta i zaradio žuti karton, kao i Diego.

Mainz je upisao drugi uzastopni poraz (1-0) na gostovanju kod Freiburga. Jedini je gol iz penala za domaće zabio Senegalac Papiss Demba Cisse upisavši svoj deveti ovosezonski pogodak.

Nakon dvije pobjede (jedna u DFB-Pokalu) koje su uslijedile poslije otpuštanja hrvatskog trenera Zvonimira Solde, Köln je izgubio na gostovanju kod Nürnberga 3-1.

Bundesliga, 11. kolo:

Eintracht – Wolfsburg 3-1 (Gekas 26., 55.-11m, Schwegler 39. / Dejagah 66)

Freiburg – Mainz 1-0 (Cisse 64.-11m)

HSV – Hoffenheim 2-1 (Westermann 45., Petrić 83. / Salihović 6.-11m)

Borussia M. - Bayern 3-3 (Herrmann 5., Reus 56., De Camargo 60. / Gomez 11., Schweinsteiger 40., Lahm 84.)

Nürnberg – Köln 3-1 (Hegeler 11., Gündogan 43., Schieber 90. / Geromel 16.)

1.  Borussia Dortmund	10	8	1	1	23-7	+16	25

2.  1. FSV Mainz 05	11	8	0	3	19-11	+8	24

3.  Eintracht Frankfurt	11	6	1	4	20-11	+9	19

4.  TSG 1899 Hoffenheim	11	5	3	3	22-15	+7	18

5.  Bayer 04 Leverkusen	10	5	3	2	19-15	+4	18

6.  Hamburger SV	11	5	3	3	17-15	+2	18

7.  1. FC Nürnberg	11	5	3	3	17-15	+2	18