12

Tok utakmice: Borac - Zrinjski 0:1 (ukupno 0:2)

E. B.
(Foto: E. M./Klix.ba)
U uzvratnom susretu finala nogometnog Kupa Bosne i Hercegovine na Gradskom stadionu u Banjoj Luci su se sastali Borac i Zrinjski, a gosti su slavili sa 1:0 i s ukupnih 2:0 odbranili trofej. Tekstualni prijenos mogli ste uživo pratiti na portalu Klix.ba.
- Kraj utakmice. Borac - Zrinjski 0:1 (ukupno 0:2)

90+5' - Odbrojavamo posljednje sekunde u ovosezonskom izdanju Kupa BiH.

90+1' - Igrat će se još pet minuta sudijske nadoknade.

90' - Velika prilika za Borac! Rezervista Kvržić je ostao sam na drugoj stativi i pokušao je glavom, no Karačić sjajno brani!

89' - Ulazimo u sami finiš susreta, Zrinjski je sve bliže odbrani trofeja.

82' - GOOOL!!! Zrinjski vodi! Matija Malekinušić! Rezervista Bradarić je sjajno prebacio odbranu Borca i uposlio Malekinušića koji je lijepo primio loptu na prsa, a potom iz voleja pogodio za vodstvo! Zrinjski sada vodi s ukupnih 2:0 u dvomeču!

80' - Velika prilika za Zrinjski! Rezervista Ćorluka je ubacio s desne strane pred peterac, Kiš je ostao sam, no glavom je šutirao pored gola!

76' - Velika prilika Borac! Nakon loše reakcije odbrane Zrinjskog lopta je došla do Herere koji je ubacuje u peterac prema Lukiću, no Barišić interveniše u posljednji trenutak i spašava čist gol!

72' - Predsjednik RS-a Milorad Dodik je stigao na utakmicu. Iz Srebrenice je u Banju Luku doputovao helikopterom, javlja reporter portala Klix.ba sa Gradskog stadiona.

70' - Borac je pritisnuo Zrinjski, Banjalučani su stigli do šestog kornera.

60' - Velika prilika za Zrinjski! Mulahusejnović je propustio zicer! Tičinović je prošao po desnoj strani i ubacio loptu u peterac, a Mulahusejnović je uklizao kako bi došao do lopte, no promašio je gol.

55' - Sada je Jurilj dobro pronašao Marčetića u kaznenom prostoru Zrinjskog, no iskusni Šunjić je osujetio napad domaće ekipe.

48' - Memija je pokušao iz daljine, ali je lopta otišla visoko preko gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

- Kraj prvog poluvremena. Borac - Zrinjski 0:0

45' - Kiš je sada šutirao iz slobodnjaka sa 25 metara, Milošević je bio siguran i odbio loptu daleko od svog gola.

41' - Peljto u potpunosti drži utakmicu pod kontrolom i pokazuje zašto je naš najbolji sudija.

35' - Već je napravljeno 20 prekršaja za 35 minuta igre. Domaćin je napravio 8, a gost 12.

30' - Igrači Borca su tražili penal nakon duela Barišića i Jurilja, Peljto im nije udovoljio zahtjevu!

25' - Ćuže je sada pokušao sa 20 metara, pravo u golmana Borca.

15' - Obje ekipe igraju otvoreno, no loptu gube većinom kada pređu na protivničku polovinu.

8' - Velika prilika za Zrinjski! Nakon ubačaja Kiša iz slobodnjaka Ćuže je glavom pogodio prečku! U nastavku su igrači Zrinjskog još nekoliko puta pokušali šutirati, tražili su i da Peljto svira penal jer je lopta pogodila Ćelića u ruku, no on je samo pokazao da se igra nastavi.

4' - Borac je prvi zaprijetio, izborili su se za korner, no Karačić nije imao posla nakon što je on izveden.

1' - Počeo je susret.

17:59 - Sramotno! Himna Bosne i Hercegovine je izviždana.

17:57 - Igrači obje ekipe izlaze na teren, sada će uslijediti intoniranje himne Bosne i Hercegovine.

17:56 - Susret s tribina zajedno gledaju predsjednik NS BiH Vico Zeljković i predsjednik HDZ BiH Dragan Čović.

17:55 - Glavni sudija utakmice je naš najbolji arbitar Irfan Peljto iz Sarajeva, a pomoćnici su mu Senad Ibrišimbegović (Travnik) i Arnel Novalić (Doboj Istok). Četvrti sudija je Ermin Sivac (Zenica), a delegat je Mario Đuran (Modriča).

17:53 - Želje Banjalučana su da večeras osvoje i Kup BiH čime bi došli do duple krune, upravo ono što je Zrinjski imao u svom vlasništvu prošle sezone.

17:50 - Borac je prije nekoliko dana proslavio osvajanje titule prvaka BiH do koje je došao kolo prije kraja stekavši nedostižnu prednost upravo ispred drugoplasiranog Zrinjskog. Ujedno su od Zrinjskog i preuzeli naslov budući da je mostarski klub bio prošlosezonski prvak BiH.

17:48 - Prvi duel ovih velikih rivala odigran u Mostaru okončan je pobjedom Plemića rezultatom 1:0. Gol vrijedan trijumfa postigao je Ćuže u 30. minuti susreta.

17:46 - Poznati su i sastavi za današnju utakmicu.

Borac: Milošević, Pejović, Ćelić, Jurilj, Grahovac, Herera, Vuković, Čavić, Vranješ, Blagaić, Marčetić.

Zrinjski: Karačić, Barišić, Kiš, Mulahusejnović, Malekinušić, Ramić, Ivančić, Ćuže, Šunjić, Memija, Tičinović.

17:45 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos uzvratnog susreta finala nogometnog Kupa Bosne i Hercegovine u kojem se sastaju Borac i Zrinjski. Susret se igra na Gradskom stadionu u Banjoj Luci s početkom u 18 sati.