{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Obavljen žrijeb Australian Opena

F
13.1.2007. u 09:00
0
0
Obavljen žrijeb Australian Opena
0
Obavljen žrijeb Australian Opena
Branitelji naslova Roger Federer i Amelie Mauresmo počet će novi pohod na teniskom Australian Openu protiv Nijemca Bjorna Phaua, odnosno Amerikanke Shenay Perry.
Nakon relativno lagana dva kola, prvom nositelju mogli bi tek u trećem kolu doći teži suparnici. Naime, u Federerovom dijelu žrjeba su prošlogodišnji finalist Marcos Baghdatis, sve bolji mladi Srbin Novak Đoković, Francuz Richard Gasquet i Hrvat Ivo Karlović.

U drugoj polovini ždrijeba Rafael Nadal kreće protiv Amerikanca Roberta Kendricka, protiv kojega se prošle godine u Wimbledonu vratio nakon dva seta zaostatka. U četvrtom kolu Nadal bi se mogao sresti s Andyjem Murrayom.

Lokalni miljenik Lleyton Hewitt u prvom će kolu na još nepoznatog kvalifikanta.

Kod djevojaka Mauresmo kreće s pozicije druge nositeljice, a obranu naslova počet će protiv nejake Perry. Marija Šarapova dobila je status prve nositeljice nakon što je odustala prva igračica svijeta Justine Henin-Hardenne, a u prvom kolu sudarit će se s Francuskinjom Camille Pin.

U istom dijelu žrijeba sa Šarapovom su Kim Clijsters i bivša trostruka pobjednica Martina Hingis.

U dijelu žrijeba gdje je Mauresmo nalaze se bivša pobjednica Serena Williams, koja kao nepostavljena igračica starta protiv Italijanke Mare Santangelo.

Žrijeb 1. kola:

muškarci:

Roger Federer (Švi/N.1) - Bjorn Phau (Njem)
Jonas Bjorkman (Šve) - Olivier Patience (Fra)
Simon Greul (Njem) - Yen-Hsun Lu (Taj)
Jan Hernych (Češ) - Mikhail Južnji (Rus/N.25)
Juan Carlos Ferrero (Špa/N.24) Jan Hajek (Češ)
Danai Udomchoka (Taj) - Martin Vassallo Arguello (Arg)
Feliciano Lopez (Špa) - kvalifikant
Nicolas Massu (Čile) - Novak Djokovic (Srb/N.14)
Marcos Baghdatis (Cip/N.11) - Rainer Schuettler (Njem)
Gael Monfils (Fra) - Daniele Bracciali (Ita)
Gilles Simon (Fra) - Amer Delic (SAD)
Filippo Volandri (Ita) - Richard Gasquet (Fra/N.18)
Jose Acasuso (Arg/N.27) - Sam Querrey (SAD)
Florent Serra (Fra) - Nicolas Devilder (Fra)
Ivo Karlović (Hrv) - Jurgen Melzer (Aut)
Ruben Ramirez Hidalgo (Špa) - Tommy Robredo (Špa/N.7)
Ivan Ljubičić (Hrv/N.4) - Mardy Fish (SAD)
Nicolas Mahut (Fra) - Juan Monaco (Arg)
Stefan Koubek (Aut) - Wayne Arthurs (AUS)
kvalifikant - Agustin Calleri (Arg/N.30)
Radek Stepanek (Češ/N.20) - Michael Llodra (Fra)
Lukas Dlouhy (Češ) - kvalifikant
Thomas Johansson (Šve) - kvalifikant
Kristian Pless (Dan) - David Ferrer (Špa/N.16)
Mario Ančić (Hrv/N.9) - Go Soeda (Jap)
Joachim Johansson (Šve) - Guillermo Garcia-Lopez (Špa)
Vincent Spadea (SAD) - Igor Andreev (Rus)
Jiri Vanek (Češ) - Dominik Hrbaty (Slk/N.22)
Marat Safin (Rus/N.26) - Benjamin Becker (Njem)
kvalifikant - Paradorn Srichaphan (Taj)
Marc Gicquel (Fra) - Alun Jones (Aus)
Jo-Wilfried Tsonga (Fra) - Andy Roddick (SAD/N.6)
David Nalbandian (Arg/N.8) - Janko Tipsarević (Srb)
kvalifikant - Nicolas Lapentti (Ekv)
Chris Guccione (Aus) - Olivier Rochus (Bel)
Christophe Rochus (Bel) - Sébastien Grosjean (Fra/N.28)
Robin Soderling (Šve/N.23) - Florian Mayer (Njem)
Andreas Seppi (Ita) - kvalifikant
kvalifikant - kvalifikant
Albert Montanes (Špa) - Tommy Haas (Njem/N.12)
Tomas Berdych (Češ/N.13) - Hyung-Taik Lee (Kor)
kvalifikant - Robert Smeets (Aus)
Maks Mirnji (Blr) - Luis Horna (Peru)
kvalifikant - Dmitri Tursunov (Rus/N.21)
Xavier Malisse (Bel/N.29) - Arnaud Clement (Fra)
Fabrice Santoro (Fra) - Igor Kunitsyn (Rus)
Gilles Muller (Luk) - Gaston Gaudio (Arg)
Sergio Roitman (Arg) - Nikolaj Davidenko (Rus/N.3)
James Blake (SAD/N.5) - Carlos Moya (Špa)
Peter Luczak (Aus) - kvalifikant
kvalifikant - kvalifikant
Robby Ginepri (SAD) - Nicolas Almagro (Špa/N.32)
Lleyton Hewitt (Aus/N.19) - kvalifikant
Frank Dancevic (Kan) - Victor Hanescu (Rum)
Juan Martin Del Potro (Arg) - Alessio Di Mauro (Ita)
Evgeni Korolev (Rus) - Fernando Gonzalez (Čile/N.10)
Andy Murray (VB/N.15) - Alberto Martin (Špa)
Fernando Verdasco (Špa) - Paul-Henri Mathieu (Fra)
Juan Ignacio Chela (Arg) - Potito Starace (Ita)
Paul Goldstein (SAD) - Jarkko Nieminen (Fin/N.17)
Stanislas Wawrinka (Švi/N.31) - Kevin Kim (SAD)
Julien Benneteau (Fra) - kvalifikant
Kristof Vliegen (Bel) - Philipp Kohlschreiber (Njem)
Robert Kendrick (SAD) - Rafael Nadal (Špa/N.2)

žene:

Maria Šarapova (Rus/N.1) - Camille Pin (Fra)
Roberta Vinci (Ita) - Anastassia Rodionova (Rus)
kvalifikantica - Meghann Shaughnessy (SAD)
Emmanuelle Gagliardi (Švi) - Tathiana Garbin (Ita/N.30)
Vera Zvonareva (Rus/N.22) - Tzipora Obziler (Izr)
kvalifikantica - Severine Bremond (Fra)
Varvara Lepchenko (Uzb) - Agnieszka Radwanska (Polj)
Vania King (SAD) - Ana Ivanovic (Srb/N.13)
Anna Chakvetadze (Rus/N.12) - Sybille Bammer (Aut)
Julia Bejgelzimer (Ukr) - Laura Granville (SAD)
Sophie Ferguson (Aus) - Jelena Kostanić (Hrv)
kvalifikantica - Samantha Stosur (Aus/N.24)
Flavia Pennetta (Ita/N.28) - Kaia Kanepi (Est)
Yung-Jan Chan (Taj) - Alicia Molik (Aus)
kvalifikantica - Shuai Peng (Kina)
Madison Brengle (SAD) - Patty Schnyder (Švi/N.8)
Kim Clijsters (Bel/N.4) - Vasilisa Bardina (Rus)
Akiko Morigami (Jap) - Tsvetana Pironkova (Bug)
Nicole Pratt (Aus) - Virginie Razzano (Fra)
kvbalifikantica - Alona Bondarenko (Ukr/N.29)
Anna-Lena Groenefeld (Njem/N.17) - kvalifikantica
Ashley Harkleroad (SAD) - Meng Yuan (Kina)
Emilie Loit (Fra) - Aravane Rezai (Fra)
kvalifikantica - Daniela Hantuchova (Slk/N.15)
Dinara Safina (Rus/N.9) - Ekaterina Bychkova (Rus)
Youlia Fedossova (Fra) - Catalina Castano (Kol)
kvalifikantica - Lourdes Dominguez Lino (Špa)
Elena Bovina (Rus) - Na Li (Kina/N.19)
Eleni Daniilidou (Grč/N.32) - Aiko Nakamura (Jap)
Olga Savčuk (Ukr) - Sania Mirza (Ind)
kvalifikantica - Emma Laine (Fin)
Nathalie Dechy (Fra) - Martina Hingis (Švi/N.6)
Nadia Petrova (Rus/N.5) - Tamarine Tanasugarn (Taj)
Gisela Dulko (Arg) - Tiantian Sun (Kina)
Michaella Krajicek (Niz) - kvalifikantica
Serena Williams (SAD) - Mara Santangelo (Ita/N.27)
Marion Bartoli (Fra/N.18) - Vera Dushevina (Rus)
Victoria Azarenka (Blr) - Juliana Fedak (Ukr)
Melinda Czink (Mađ) - Virginia Ruano Pascual (Špa)
Aleksandra Wozniak (Kan) - Jelena Jankovic (Srb/N.11)
Shahar Peer (Izr/N.16) - Romina Oprandi (Ita)
Edina Gallovits (Rum) - Meilen Tu (SAD)
Zuzana Ondraskova (Češ) - Clarisa Fernandez (Arg)
Anna Smashnova (Izr) - Tatiana Golovin (Fra/N.20)
Maria Kirilenko (Rus/N.26) - Karolina Šprem (Hrv)
kvalifikantica - Elena Likhovtseva (Rus)
Iroda Tuljaganova (Uzb) - Monique Adamczak (Aus)
Jessica Moore (Aus) - Svetlana Kuznetsova (Rus/N.3)
Elena Dementieva (Rus/N.7) - Stéphanie Foretz (Fra)
Martina Muller (Njem) - kvalifikantica
Maria Elena Camerin (Ita) - Kirsten Flipkens (Bel)
Elena Vesnina (Rus) - Anabel Medina Garrigues (Špa/N.25)
Katarina Srebotnik (Slo/N.21) - Casey Dellacqua (Aus)
Iveta Benesova (Češ) - Galina Voskoboeva (Rus)
Jarmila Gajdosova (Slk) - Milagros Sequera (Ven)
Jill Craybas (SAD) - Nicole Vaidisova (Češ/N.10)
Francesca Schiavone (Ita/N.14) - Sandra Kloesel (Njem)
Lucie Safarova (Češ) - Alberta Brianti (Ita)
Laura Pous Tio (Špa) - Anastasiya Yakimova (Blr)
Sofia Arvidsson (Šve) - Ai Sugiyama (Jap/N.23)
Jie Zheng (Kina/N.31) - Julia Schruff (Njem)
Martina Sucha (Slk) - Eva Birnerova (Češ)
Marta Domachowska (Polj) - Olga Poutchkova (Rus)
Shenay Perry (SAD) - Amelie Mauresmo (Fra/N.2)

Komentari (0)
Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: