Tenis
0

Abu Dhabi: Đoković razbio Federera za 44 minute

Đoković i Federer (Foto: AFP)
Najbolji teniser svijeta Novak Đoković, deklasirao je Švicarca Rogera Federera sa 6-2, 6-1 u polufinalu ekshibicijskog turnira u Abu Dhabiju.

Za razliku od završnice prošle sezone, koju je Švicarac završio sa 17 uzastopnih pobjeda i tri naslova u nizu, dok se Đoković mučio sa zdravstvenim problemima, u ovom meču je srpski teniser igrao izvanredno i posao zgotovio za samo 44 minute.

Meč je bio izjednačen do rezultata 2-2 u prvom setu, a onda je Đoković osvojio devet gemova zaredom.

Podsjećamo, Đoković je u četvrtak pobijedio Francuza Gaëla Monfilsa 6-2, 4-6, 6-2, dok je Federeru ovo bio prvi nastup na ovom ekshibicijskom turniru šestorice tenisera, koji pobjedniku donosi ček od 250.000 dolara.

U drugom polufinalu sastat će se dvojica najboljih španskih tenisera, Rafael Nadal i David Ferrer.