25

Tok utakmice / Estonija - BiH 24:21

E. B.
Nikola Prce: Uzdanica bh. tima
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je igrala susret 3. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u gostima kod Estonije i izgubila je rezultatom 24:21. Tekstualni prijenos meča mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice: Estonija - BiH 24:21

60' - Toom pogađa za 24:21.

59' - Izgubili smo loptu na prilično jeftin način u napadu za minus jedan. Sve je gotovo.

58' - Celmins pogađa za plus dva Estonije. Čini se da je sve gotovo.

57' - Ots brani 13. put, šutirao je Panić iz pasivnog napada.

56' - Lees ponovo dovodi Estoniju u vodstvo.

55' - Celmins i Herceg pogađaju.

54' - Malinović pogađa za 20:20!

53' - Herceg šutira s 10 metara, Ots upisuje 11. odbranu. Sada Ots branii Hadžiomeroviću!

52' - Panić šutira, Ots brani!

51' - Panić sa 10 metara pogađa! Lees vraća prednost Estoncima.

50' - Toom šutira sa 12 metara, ali treći put pogađa prečku!

49' - Perić šutira, ali promašuje gol.

48' - Pärt daje novi gol s crte, Estonija vodi!

47' - Hamidović katastrofalno šutira, Lees iz kontre pogađa za 18:18.

46' - Perić je izgubio loptu. Burić osmi put brani! Šutirao je Celmins.

45' - Lees je promašio sedmerac!

44' - Perić pogađa nakon ukradene lopte!

43' - Roosna pogađa za izjednačenje! Prce je pokušao sa 10 metara, ali je bio neprecizan.

42' - Voika pogađa nakon što je Burić odbranio šut Celminsa. Hamidović je požurio i pogodio prečku.

41' - Sada je Ovčina isključen. I Vranješ je isključen samo nekoliko sekundi kasnije!

40' - Viitkar je sada isključen. Ovčina sa krila pogađa za 17:15!

39' - Toom zabija za minus jedan!

38' - Voika je bio na ziceru, Burić sjajno brani!

37' - Ots brani šut Panića.

36' - Pogađamo s igračem manje, Panić je strijelac. Lees pogađa nakon brze akcije.

35' - Hadžiomerpvić pogađa za novih plus tri. Celmins pogađa nakon brzog centra, a Hadžiomerović dobija dvije minute.

34' - Panić pogađa stativu. Celmins uzvraća istom mjerom.

33' - Pärt daje gol s crte.

32' - Tarabochia šutira, Ots upisuje šestu odbranu.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme. Burić brani šut Tooma.

Poluvrijeme: Estonija - BiH 11:14

30' - Dvije brze greške na obje strane. Hadžiomerović pogađa u posljednjem napadu u prvom poluvremenu.

29' - Ots brani šut Hercega, ali ostaje napad za BiH.

28' - Toom je nerješiva enigma za naše rukometaše, ponovo je pogodio.

27' - Ovčina s krila ulazi i pogađa za novih plus tri!

26' - Celmins pogađa!

25' - Burić brani šut Tooma, Malinović pogađa na drugoj strani!

24' - Toom pogađa nakon deset minuta pauze za Estonce.

23' - Treća odbrana Burića nakon šuta s krila Leesa! Terzić pogađa na prazan gol!

22' - Celmins promašuje. Haseljić pogađa nakon što je Ots odbranio šut Hercega.

21' - Perić je dva puta zaredom izblokiran i sudije su nam oduzele loptu.

20' -Grištšuk je šutirao, Burić upisuje drugu odbranu!

19' - Ovčina uskače s krila i promašuje.

18' - Estonci igraju bez golmana. Toom pogađa prečku, Ovčina pogađa na prazan gol za plus dva!

17' - Voika je isključen. Naredne dvije minute igramo igrača više. Hadžiomerović sa crte promašuje zicer, Ots upisuje drugu odbranu.

16' - Treći pogodak Ovčine i drugi s krila.

15' - Panić sada desnom rukom pogađa. Lees pogađa iz kontre.

14' - Toom ponovo pogađa sa 10 metara. Burić je za sada na samo jednoj odbrani.

13' - Lees pogađa iz kontre za 6:6. Prce postiže treći gol.

12' - Dug napad naše ekipe završava probijanjem Perića.

11' - Ovčina uskače sa krila i pogađa.

10' - Panić i Toom su promašili napade.

9' - Toom ponovo pogađa.

8' - Nova kontra našeg tima, Haseljić pogađa za novo vodstvo BiH!

7' - Burić upisuje prvu odbranu, Ovčina iz kontre pogađa za 4:4.

6' - Nova greška naših igrača.

5' - Novi pogodak Leesa, ovaj put iz kontre. Prce pogađa i drugi put.

4' - Prce pogađa prvi put. Lees uzvraća na drugoj strani za 3:2.

3' - Toom pogađa za 1:1. Panić promašuje na drugoj strani. Toom pogađa i drugi put za prvo vodstvo Estonaca.

2' - Perić je pogodio za 1:0. Estonci igraju "brzi centar", naši momci će morati brzo praviti izmjene nakon završetka napada.

1' - Susret je počeo. Sretno, momci!

18:25 - Današnji susret će suditi Latvijci Ivars Černnavskis i Edmunds Bogranovs.

18:23 - Tabela kvalifikacijske grupe 2 izgleda ovako:

18:18 - Rukometaši BiH su odigrali samo jedan meč u ovim kvalifikacijama u kojem su poraženi od Njemačke rezultatom 25:21, dok je meč drugog kola protiv Austrije otkazan zbog koronavirusa.

18:14 - Naša reprezentacija igra u skoro najjačem sastavu, dok su Estonci bez najvećih zvijezda i izabranici Bilala Šumana su veliki favoriti u ovom meču.

18:05 - Sastavi ekipa izgledaju ovako:

18:01 - Naši rukometaši u ovaj duel ulaze silno motivisani nakon matretiranja koje im je priređeno u hotelu. Naime, delegacija bh. tima je po dolasku u Polvu nakon trosatnog putovanja austobusom iz Tallina zaključana u hotel puna dva dana u nehumanim uslovima i bez mogućnosti treninga. Tako su se naši momci u hodniku i sobama spremali za ovaj duel, no nadamo se da ni to neće pomoći domaćinu da stigne do pobjede.

18:00 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 3. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u rukometu 2022. godine između Estonije i BiH. Susret se igra u Polvi s početkom u 18:30 sati.