Polufinale
16

Španija na krilima Saula Nigueza savladala Italiju i izborila finale U21 Eura

Mlada reprezentacija Španije je savladala Italiju rezultatom 3:1 i plasirala se u finale U21 Evropskog prvenstva u Poljskoj.

Španija je povela u 53. minuti kada je Ceballos asistirao Saulu Niguezu, a vezni igrač Atletico Madrida je rutinski matirao Donnarummu sa ivice kaznenog prostora.

Pet minuta kasnije Roberto Gagliardini je dobio crveni karton, ali je Italija uspjela izjednačiti u 62. minuti kada je nakon solo akcije sa dvadesetak metara pogodio Bernardeschi.

Radost Italijana zbog izjednačenja je trajala samo tri minute kada je Saul postigao drugi pogodak na susretu topovskim udarcem sa 25 metara za vodstvo Furije rezultatom 2:1.

Konačnih 3:1 postavio je Saul kompletiravši hat-trick u 74. minuti za konačnih 3:0.

U finalu će Španija igrati protiv Njemačke koja je danas savladala Englesku nakon boljeg izvođenja penala.