Gotovo nemoguće
47

Pogledajte promašaj za pamćenje armenskog napadača u Bundesligi

Nestvaran promašaj Armenca (Foto: Screenshot)
Nogometaši Herthe pobijedili su na Olympiastadionu u 15. kolu Bundeslige ekipu Kölna rezultatom 2:0, a utakmicu je osim trijumfa domaćih obilježio i jedan promašaj za pamćenje.

Hertha je u vodstvo došla već u devetoj minuti kada je pogodio Kanga, a samo šest minuta kasnije gosti su mogli izjednačiti.

Naime, Maina je odlično probio po desnoj strani i potom uputio sjajnu loptu prema slobodnom Adamyanu koji je samo trebao da je pospremi u mrežu budući da je bio neometan i da golmana nije bilo među stativama.

Ipak, armenski napadač je neshvatljivo reagovao i sa samo nekoliko metara pogodio prečku nakon čega se lopta odbila preko gola.

Promašaj pogledajte ovdje.

Hertha je uspjela u drugom poluvremenu doći i do drugog gola preko Richtera te tako ostvariti važnu pobjedu, a sigurno da zahvalni mogu biti i Adamyanu koji je bio zamijenjen u 56. minuti.

Vrijedi istaći da je u gostujućoj ekipu u 57. minuti u igru ušao potencijalni budući bh. reprezentativac Denis Huseinbašić.

Hertha je današnjom pobjedom skočila na 15. mjesto Bundeslige dok je Köln ostao na 13. poziciji.