Sve po pravilima
0

Ovo je situacija u kojoj je VAR procijenio da nema ofsajda i priznao gol Japana protiv Hrvatske

K. H.
Nogometaši Hrvatske gube protiv Japana u meču osmine finala Svjetskog prvenstva u Kataru rezultatom 1:0, a iako se u potajno nadali da bi pogodak Daizena Maede u 44. minuti mogao biti poništen zbog nedozvoljene pozicije, to se na kraju nije desilo.

Japan je imao ubačaj iz kornera, odigrali su kratku akciju i nakon gužve u kaznenom prostoru Hrvatske, lopta se odbila do Maede, koji ju je zakucao u mrežu i svoj tim doveo u vodstvo.

Nakon pogotka, uslijedila je VAR provjera da li je prije pogotka došlo do nedozvoljene situacije, no prikazano je da je situacija bila čista i da je igrač Japana bio malo iza Dejana Lovrena u trenutku kada mu je upućena lopta. Situaciju pogledajte ovdje.

S tim u vezi, Japan je poveo i do kraja prvog poluvremena uspio zadržati stečenu prednost.

Ipak, već na početku drugog poluvremena Perišić je sjajnim golom vratio stvari "na početak" i pogodio za 1:1.