Premiership
40

Nottingham Forest nakon skoro 32 godine slavio domaću pobjedu protiv Manchester Uniteda

E. K.
Nottingham Forest - Manchester United (Foto: Facebook)
Nottingham Forest je u 20. kolu engleskog Premiershipa pobijedio Manchester United rezultatom 2:1 i tako zabilježio prvu pobjedu nad slavnim klubom nakon skoro 32 godine čekanja.

Posljednji put je Forest slavio na svom terenu protiv Manchester Uniteda 18. marta 1992. godine kada je bilo 1:0, a klubovi su od tada odigrali sedam utakmica u kojima je United zabilježio pet pobjeda uz dva neriješena rezultata.

Vrijedi napomenuti da je Forest duži niz godina igrao u nižim engleskim ligama tako da su se klubovi sastajali jako rijetko, ali će ovaj trijumf ostati upisan u historijske knjige Nottinghama jer je prva ikada zabilježena nad slavnim rivalom na novom stadionu.

Što se tiče same utakmice, poveli su domaći u 64. minuti susreta preko Nicolasa Domingueza koji je pogodio u 64. minuti susreta.

U 78. je stiglo izjednačenje zahvaljujući Marcusu Rashfordu da bi četiri minute kasnije Morgan Gibbs-White donio novu prednost domaćima, a kasnije će se ispostaviti i postavio konačan rezultat utakmice.

Forest će u sljedećem kolu gostovati kod Brentforda dok će United na svom terenu dočekati sastav Tottenhama.

Rezultat i strijelci:

Nottingham Forest - Manchester United 2:1 (Dominguez 64', Gibbs-White 82' / Rashford 78')