2

Koljić varkom postigao pogodak, sudija ga priznao i šokirao domaće nogometaše

N. K.
Trenutak kada je Koljić postigao gol rukom (Foto: Screenshot)
Nogometaši Sepsija pobijedili su u Sfantu Gheorgheju u 23. kolu rumunske Lige 1 ekipu Universitate Craiove rezultatom 3:1, a susret je obilježio bh. napadač Elvir Koljić.

Domaći su poveli već u prvoj minuti golom Luckassena, a onda je devet minuta kasnije na scenu stupio Koljić koji je varkom iskoristio previd sudije i donio izjednačenje gostima.

Naime, Koljić je loptu poslije odbrane domaćeg golmana rukom pospremio u mrežu te je krenuo u proslavu gola koji mu je na kraju i priznat.

Domaći igrači su odmah signalizirali sudiji da je pogodak postignut na nedozvoljen način, ali Calin nije mijenjao svoju odluku već je pokazao na centar.

Našem napadaču ovo je bio četvrti pogodak u prvenstvu Rumunije.

Ipak, u drugom poluvremenu Achahbar je postigao dva gola za domaće u razmaku od samo sedam minuta i tako donio zasluženu pobjedu Sepsi.

Universitatea Craiova je ostala na petom mjestu rumunskog prvenstva, dok je Sepsi stigao na devetu poziciju.