0

Juventus preokretom do pobjede nad Fiorentinom

Juventus je u posljednjem susretu današnjeg dana u italijanskoj Seriji A savladao Fiorentinu sa 3:1.

U prvih šest minuta susreta vidjeli smo dva gola.

Najprije je Fiorentina povela u trećoj minuti iz penala kojeg je realizovao Josip Iličić što je, ispostavit će se kasnije, bio jedini udarac u okvir Buffonovog gola na meču.

Samo tri minuta poslije Juan Cuadrado je pogodio za 1:1 na asistenciju Patricea Evre.

Tri boda Juvetu donio je Mario Mandžukić golom u 80. minuti. Nakon jedne kontre hrvatski napadač je dobro pratio akciju i postigao gol u svom stilu.

Paulo Dybala je golom na Cuadradovu asistenciju u prvom minutu sudijske nadoknade samo potvrdio pobjedu Juventusa.

Stara dama je ovom pobjedom ostao na šest bodova zaostatka za vodećim Interom, a u odnosu na drugoplasiranu Fiorentinu i trećeplasirani Napoli ima dva boda manje.