Prvenstvo BiH
3

Gostujuće pobjede košarkaša Borca i Sparsa, Sloboda nakon produžetka slavila u Trebinju

H. H.
Borac je upisao važnu pobjedu protiv Čelika (Foto: KK Borac Banja Luka)
U derbiju 25. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine za košarkaše, Borac je kao gost u Zenici pobijedio Čelik rezultatom 77:87.

Banjalučani su već nakon prvog dijela imali solidnih osam poena prednosti (42:34), ali je Čelik početkom drugog poluvremena napravio veliku seriju i u jednom trenutku je imao prednost 61:55.

Ipak, u posljednjih deset minuta Borac je uspio da dođe do bitne pobjede koji ih je ostavio u igri za plasman u Ligu za prvaka.

Tanasković s 25, Simeunović s 18 i Radukić 15 poena predvodili su Borac do trijumfa, a redovima Čelika istakao se Božović s 21 poenom, a pratili su ga Gavrić sa 16 i Delalić s 15 poena.

Košarkaši Sparsa slavili su u Mostaru protiv Zrinjskog rezultatom 72:56.

Nedim Buza je bio prvo ime meča s 18 poena, a Kamenjaš i Gegić su dodali po 12. Mile Čović je s 14 poena bio prvo ime kod Mostaraca, a Knežević je dodao 11 ubačaja.

Utakmica u Bratuncu između istoimenog domaćina i Širokog nije odigrana, nakon što se košarkaši Bratunca nisu pojavili na parketu zbog toga što im nisu isplaćene plate.

Širokobriježani su izašli na parket, sudije su podbacile loptu, a utakmica će biti registrovana 20:0 u korist Širokog.

Konačno, najuzbudljivije je bilo u meču Leotara i Slobode u Trebinju, gdje su Tuzlaci nakon produžetka pobijedili 109:100.

Miličević je bio najefikasniji u pobjedničkom sastavu s 22 poena, a Strong Moore dodao je 20 poena. Kod Leotara istakli su se Mijović s 22 i Ninković s 21 poenom.