Liga 6 za prvaka
41

Košarkaši Bosne ubjedljivo savladali Široki Brijeg, Igokea zaustavila Slobodu

Prva pobjeda sarajevskog kluba (Foto: KK Bosna)
Košarkaši Bosne pobijedili su na domaćem parketu u 3. kolu Lige 6 za prvaka BiH ekipu Širokog Brijega rezultatom 85:69 te su tako stigli i do prvog trijumfa u završnici prvenstva.

Bosna je od početka meča dominirala, a prednost je rasla sve do poluvremena koje je okončano rezultatom 48:35.

Široki se probudio u trećoj četvrtini, donekle vratio neizvjesnost, ali su Studenti ponovo dodali gas u završnici i na kraju ubjedljivo savladali rivala.

Najbolji u redovima Bosne bili su Hadžifejzović s 25 i Caruthers s 20 poena, dok je Junaković kod Širokog bio najefikasniji s 19 poena.

Pobjedu danas ostvarila je i Igokea koja je s 87:76 savladala Slobodu.

Igokea je prva na tabeli sa sve tri pobjede, dok je Sloboda druga s omjerom 2-1.

Bosna i Široki Brijeg imaju po jednu pobjedu i dva poraza, Borac je na 1-1, dok Mladost iz Mrkonjić Grada još nema pobjedu.