26.08.2012. u 09:08

Dva sjajna gola Neymara donijela Santosu novu pobjedu

Do treće uzastopne pobjede u brazilskom nogometnom prvenstvu stigao je Santos u sklopu 19. kola. Slavili su na gostovanju kod Palmeirasa 2-1, a oba gola za pobjedničku ekipu zabio je Neymar...

Iako je Palmeiras bio konkretniji, Santos je u svom kadru imao najtalentiranijeg brazilskog igrača današnjice koji je bljesnuo u dva navrata, u 44. i 63. minuti i svojim golovima preokrenuo vodstvo domaćina. Palmeirasov jedini gol zabio je Carlos Correa dalekometnim udarcem u 41. minuti.

Posebno je lijep bio prvi Neymarov gol za izjednačenje na 1-1. Naime, postigao ga je iz slobodnog udarca s nekih tridesetak metara uz pomoć stative. I drugi je gol sjajni brazilski napadač zabio uz pomoć stative, ovog puta iz igre prizemnim udarcem s nešto više od dvadeset metara. Oba gola je Neymar proslavio plesom sa svojim suigračima.

Ekipa Muricyja Ramalha ovako je skočila na deveto mjesto prvenstvene tabele s 26 bodova, dok je Palmeiras kojeg vodi bivši brazilski i portugalski selektor Luiz Felipe Scolari pao tik iznad zone ispadanja na 16. mjesto