6

Duel dvije ekipe s najgorom formom u Bundesligi: Wolfsburg savladao Hannover u gostima

U 24. kolu Bundeslige Wolfsburg je u gostima slavio protiv Hannovera rezultatom (4:0).

Ovo je tek druga pobjeda Vukova u posljednjih 11 ligaških mečeva, dok je za Hannover ovo deveti poraz u posljednjih deset utakmica u ligi. Pred ovaj meč oba tima bili su na dnu tabele kada se gleda forma bundesligaša u prethodnih 10 kola. Hannover je i dalje na dnu...

Junak Wolfsburga bio je Schurrle koji je postigao hattrick za nešto više od sat vremena igre. Postizao je golove u 36', 59' i 62. minuti. Prethodni hattrick postigao je prije dvije godine u dresu Chelseaja u meču protiv Fulhama. Četvrti gol za Vukove u ovom meču postigao je Draxler u 69. minuti susreta.

U drugom meču na današnjem rasporedu Bundeslige Ingolstadt je na domaćem terenu remizirao sa Kolnom (1:1). Hinteresser je doveo domaći tim u vodstvo u 36. minuti, a konačnih 1:1 postavio je Modeste u 72. minuti.