Seria A
0

Delio Rossi napustio trenersku klupu Lazija

Talijanski trener, 48-godišnji Delio Rossi, odlučio je napustiti klupu rimskog Lazija, kojem je ove sezone donio naslov pobjednika domaćeg Kupa.
  • Nije ovo bila niti malo ugodna i laka odluka za mene. No, odlučio sam otići jer sam uvidio da sam daleko od događanja u klubu. Ništa me se nije pitalo, osjećao sam se odbačeno - rekao je Rossi.

Inače, ovaj je trener došao na klupu Lazija 2005. godine, kada je klub prolazio kroz teško finansijsko i sportsko razdoblje. No, definitivno je utjecao na pozitivan pomak kluba koji je 2007. godine zauzeo treće mjesto na tabeli, te je time izborio plasman u Ligu prvaka.

U tom takmičenju su zauzeli posljednje mjesto u grupi C, iza Real Madrida, Olympiacosa i bremenskog Werdera.

Ove sezone je Lazio, uz osvajanje kupa, zauzeo i 10. mjesto na tabeli Serije A, a u klubu nisu reagirali najavom ko bi mogao naslijediti Rossija na klupi početkom sljedeće sezone.