0

Copa America Centenario: Argentina savladala Čile, Panama bolja od Bolivije

U prvom kolu grupe D Copa America Centenarija Argentina je pobijedila Čile, a Panama reprezentaciju Bolivije.

Argentina - Čile 2:1

Prvo poluvrijeme utakmice odigrane na stadionu Levi's u Santa Clari završeno je bez golova, a u drugom su postignuta tri. Vodstvo Argentincima donio je Di Maria u 51. minuti susreta nakon što mu je asistirao Banega. Osam minuta kasnije su uloge zamijenjene, tako da je Banega pogodio za 2:0, a Di Maria upisao asistenciju.

Sve što su Čileanci uspjeli napraviti do kraja utakmice je utješni pogodak koji je u trećoj minuti sudijske nadoknade postigao Fuenzalida na asistenciju Orellane.

Argentina je prva na tabeli grupe D s tri boda, Čile posljednji četvrti bez bodova.

Panama - Bolivija 2:1

Veliku radost navijačima Paname donio je Perez u 11. minuti, kojem je asistirao Quintero i to je bio rezultat prvog poluvremena. U nastavku utakmice, tačnije u 54. minuti, rezultat je na 1:1 izjednačio Arce. Ipak, pobjedu Panami svojim drugim golom na utakmici donio je Perez u 87. minuti susreta. Asistent je bio Arroyo.

Panama je druga sa tri boda, a Bolivija treća bez bodova.