0

Bundesliga: Mainz pobijedio Schalke, Kolašinac odigrao cijelu utakmicu

(Foto: EPA)
Mainz je u utakmici 21. kola njemačke Bundeslige bio domaćin Schalkeu te je upisao pobjedu rezultatom 2:1.

Prvu priliku na večerašnjoj utakmici imali su nogometaši Mainza, tačnije, Cordoba je u 6. minuti bio u solo akciji, šutirao je, ali je golman Schalkea Fahrmann uspio odbraniti.

Ipak, gostujući čuvar mreže je bio nemoćan u 33. minuti kada ga je udarcem s ruba šesnaesterca savladao Bussmann. Lopta je završila u desnom uglu Schalkeovog gola. Mainz je nakon prvog poluvremena imao minimalno vodstvo protiv Schalkea.

Početkom drugog poluvremena je opasniji bio Schalke, prvo je odbrana Mainza izblokirala udarac Meyera, a onda je ovaj nogometaš Schalkea asistirao Belhandi, koji je u 46. minuti savladao golmana Mainza Kariusa i izjednačio rezultat na 1:1.

U 70. minuti je vodstvo Mainzu vratio Baumgartlinger nakon asistencije Mallija. Golman Schalkea Fahrmann je bio nemoćan. Posljednu priliku da Schalkeu donese bod propustio je Matip, koji je s desetak metara šutirao pored gola Mainza. Ostalo je 2:1 za domaće.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac odigrao je cijelu utakmicu za Schalke.

Ekipa Schalkea je četvrta na tabeli Bundeslige, Mainz ima isti broj bodova na petom mjestu.